Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
60 autobusów z Wrocławia pojedzie do Szwecji

Volvo Buses podpisało kontrakt na 60 miejskich autobusów elektrycznych, które zamówił operator komunikacji miejskiej ze szwedzkiego Malmö. Zostaną one wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo

Elektryczne autobusy zamówione przez Nobina to Volvo 7900 Electric Articulated - model, który został wprowadzony na rynek jesienią 2019 roku. Pojazdy te mogą przewozić do 150 pasażerów i są o 80% bardziej energooszczędne niż odpowiadające im modele z silnikiem diesla. Ich akumulatory mogą być szybko ładowane za pośrednictwem stacji OppCharge znajdujących się na trasie autobusu lub też ładowane podczas postoju w zajezdni.

- Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne - mówi Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses. - W ostatnim czasie przyjęliśmy zamówienia na prawie 220 elektrycznych autobusów dla dwóch największych miast w Szwecji.  Pokazuje to, że autobusy elektryczne już teraz stanowią realne rozwiązanie dla miast, które chcą korzystać z transportu publicznego w sposób zrównoważony. Co więcej, elektromobilność zwiększa elastyczność i stwarza zupełnie nowe możliwości planowania miejskiego. Transport publiczny można teraz zbliżyć do miejsc, w których ludzie mieszkają i pracują.

Model Volvo 7900 Electric Articulated jest przystosowany do jazdy w obszarach o ograniczonym ruchu, gdzie obowiązują szczególnie surowe normy w zakresie hałasu, emisji spalin czy prędkości - na przykład w strefach o zerowej emisji spalin i na wewnętrznych przystankach autobusowych.

Wszystkie zamówione przez szwedzkiego operatora autobusy zostaną dostarczone do Malmö z wrocławskiej fabryki Volvo - między styczniem a kwietniem przyszłego roku.

 

Udostępnij >
T