Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dolnośląskie Centrum Sportu nagrodzone

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej otrzymało nagrodę podczas warszawskiej Gali Sport Biznes Polska 2022. Obiekt zwyciężył w kategorii Najlepszy ośrodek sportowy.

Otwarte we wrześniu 2022 roku Dolnośląskie Centrum Sportu cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dzięki czemu obiekt miał pełne obłożenie przez cały sezon zimowy. Od początku jego funkcjonowania odbyło się tu już 11 imprez sportowych rangi mistrzowskiej. Na miejscu trenują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a wśród nich młodzież i dzieci, które korzystają z dostępnych na miejscu strzelnicy czy basenu w ramach zajęć edukacyjnych. DCS zrzesza również młodych sportowców. W ramach utworzonej niedawno grupy #Team Polana najbardziej utalentowane osoby mogą przygotowywać się do zawodów sportowych na terenie Centrum bezpłatnie. Teraz obiekt doceniono podczas prestiżowej gali Sport Biznes Polska 2022. Nagrodę dla DCS-u odebrał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

- Dolnośląskie Centrum Sportu to najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce, ale i w Europie. Pięknie położony w Górach Izerskich, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnie

trenujących biathlonistów, ale też dla wszystkich turystów, szczególnie amatorów sportów zimowych. To miejsce tworzą wspaniali ludzie, którzy budują taką atmosferę, że chce się tam wracać - mówi wicemarszałek województwa Tymoteusz Myrda.

Podczas gali w warszawskim hotelu Hilton zostały przyznane statuetki w 16 kategoriach. Dużym wyróżnieniem była również nagroda dla najlepszego samorządu sportowego, którą otrzymało dolnośląskie miasto Lubin. Nagrodę w tej kategorii wręczał Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

Udostępnij >
T
separator