Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Amazon otworzy trzecie centrum na Dolnym Śląsku

Ponad 1000 osób zatrudni w ciągu najbliższych 18 miesięcy nowe centrum logistyczne Amazon, które powstaje w Okmianach niedaleko Bolesławca. Rozpoczęła się już rekrutacja.

Amazon chce otworzyć w niewielkiej miejscowości Okmiany, zlokalizowanej tuż przy autostradzie A4, około 100 km od Wrocławia. Inwestycja ta ma przyczynić się do zaspokojenia popytu na usługi firmy w Europie i wesprzeć przedsiębiorstwa, które sprzedają swoje produkty przez strony Amazon i korzystają z jego sieci logistycznej.

Dzięki temu przedsięwzięciu powstanie ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy. Już teraz rozpoczęła się rekrutacja pracowników.  

- Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy – mówi Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie. - Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 tys. stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju Dolnego Śląska poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz z władzami krajowymi i lokalnymi.

- Bardzo się cieszymy z decyzji firmy Amazon - twierdzi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. - Jest to kolejny dowód na atrakcyjność inwestycyjną województwa dolnośląskiego, a gmina Chojnów okazała się idealną lokalizacją do dalszego rozwoju amerykańskiego inwestora w Polsce. Wierzymy, że nowe, wysokotechnologiczne centrum logistyczne będzie wartością dla całego regionu i jego mieszkańców.

Amazon już teraz rekrutuje osoby na stanowiska do centrum w Okmianach. Poszukiwani są m.in. pracownicy poziomu początkowego, menedżerowie, inżynierowie, specjaliści ds. zasobów ludzkich i IT.  Otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie od 20 zł/godz. brutto, kompleksowe świadczenia dodatkowe i liczne możliwości rozwoju kariery. Osoby zainteresowane pracą w Amazon znajdą szczegółowe informacje o trwających rekrutacjach na stronie www.amazon.jobs/boleslawiec

- Nasza szybko rozwijająca się organizacja oferuje pracownikom bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, takich jak darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój” – twierdzi Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej. - Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95%. Kwota dofinansowania wynosi do 26 tys. zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat.

Deweloperem inwestycji jest Panattoni.

- Centrum logistyki e-commerce w Okmianach jest już naszym siódmym wspólnym projektem dla Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. To dla nas powód do dumy i satysfakcji. Było to dla nas ciekawe doświadczenie logistyczne — mówi Robert Dobrzycki, dyrektor generalny na region Europy w Panattoni Europe. - Podczas budowy pracowało 2,2 tys. osób, a największa zmiana liczyła ponad 650 osób.

Amazon prowadzi działalność w Polsce od 2014 roku. Ma dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich, a także centra w Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina i w Poznaniu. Wysyłane są z nich zamówienia do klientów w całej Europie.

Udostępnij >
T