Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Biurowiec City One otwarty

U zbiegu ul. Traugutta i Pułaskiego we Wrocławiu, gdzie jeszcze do niedawna funkcjonowało dzikie targowisko, oficjalnie otwarto jeden z dwóch zlokalizowanych tam biurowców – City One.

City One to pierwszy etap City Forum, czyli kompleksu biurowego klasy A w centrum Wrocławia, na Przedmieściu Oławskim. Obiekt jest zintegrowany z tkanką miejską i wciela w życie filozofię work-life balance, a najwyższe standardy dbałości o środowisko potwierdza najnowsza generacja certyfikatu LEED v.4 Gold. Projekt obiektu przygotowało autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków, a generalnym wykonawcą jest Archicom.

Budowa 7-kondygnacyjnego obiektu ruszyła w czerwcu 2017 roku. Pod koniec marca bieżącego roku budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

Integracja z tkanką miejską

- City One to projekt tworzący urbanistykę Przedmieścia Oławskiego – twierdzi Dorota Jarodzka-Śródka, architekt i wiceprezes Archicom S.A.. - Budynek kontynuuje linię XIX-wiecznej zabudowy kwartałowej, a jednocześnie domyka, otwarty od wielu lat, plac skrzyżowania ulicy Pułaskiego i Traugutta. Dziedziniec między City One i City Two będzie przestrzenią półpubliczną, stworzoną z myślą o integracji użytkowników biurowców i zapraszającą wrocławian. W porozumieniu z miastem i mieszkańcami, zrealizujemy także skwer miejski w podwórzu kamienic usytuowanych wzdłuż ul. Haukego-Bosaka jako zielone zaplecze do wypoczynku.

Przy projektowaniu City One duży nacisk położono także na zaimplementowanie filozofii work-life balance.

- Przygotowaliśmy cały zestaw rozwiązań przyjaznych pracownikom, by nie tylko mogli w City One ciężko pracować, ale też wypocząć – twierdzi Dorota Jarodzka-Śródka. -Wnętrza biur będą zróżnicowane, pojawią się miejsca spotkań i sale konferencyjne, a także przestrzenie coworkingowe i chilloutowe. Myślimy też o rowerzystach i ekologii, dlatego zadbaliśmy o odpowiednie zaplecze dla cyklistów i stację ładowania samochodów elektrycznych. 

Potrzeby najemców w centrum zainteresowania

Według prezes Archicomu, Krzysztofa Andrulewicza, projektując i szykując się do realizacji projektu City One, w centrum zainteresowania inwestora od początku znajdowali się najemcy i przyszli pracownicy, a także mieszkańcy Wrocławia.

- Choć dziś  jeszcze wnętrza są dość surowe, to za kilka miesięcy wypełnią się gwarem spotkań biznesowych i kreatywnej pracy – mówi Krzysztof Andrulewicz. - Jesteśmy przekonani, że to piękne i nowoczesne miejsce, w centralnej lokalizacji, będzie spełniało potrzeby naszych najemców i pracowników, którzy będą tu spędzać swoje życie zawodowe.

- To najemcy są główną ostoją tego budynku – uważa Rafał Jarodzki. - Również sam Archicom przeniesie się do tego biurowca. Po wielu latach zdecydowaliśmy się na zmianę siedziby. Jestem pewny, że wszystkim razem będzie nam się tu doskonale pracowało.  

City One oferuje ponad 12 tys. nowoczesnej powierzchni, a wśród najemców znaleźli się już Epam Systems, Ten Square Games, Travelplanet.pl, NOTUS Finanse i Connect Lunch Bar.

Komfort pracy i ekologia potwierdzone certyfikatem

Pierwszy budynek kompleksu City Forum otrzymał renomowany certyfikat LEED Gold na poziomie czwartym, potwierdzający komfortowe warunki do pracy oraz energooszczędność i przyjazność środowisku. Złoty certyfikat zapewnia wysokie standardy biurowca przy zastosowaniu ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, co przełoży się na oszczędności dla przyszłych najemców.

To jeden z nielicznych biurowców we Wrocławiu, spełniający najnowsze, jeszcze bardziej restrykcyjne wymogi wersji 4. System certyfikacji LEED przyznawany przez międzynarodową firmę U.S. Green Building Council, promuje zrównoważone budownictwo oraz przyjazne środowisko pracy.

Udostępnij >
T