Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Blisko 100 tys. zł do zdobycia na start

Masz pomysł na biznes? Możesz pozyskać nawet 97 tys. zł atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki na jego uruchomienie. Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczył na ten cel 110 mln zł.

Możliwość pozyskania kapitału na założenie firmy daje program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”, który jest skierowany jest do studentów, absolwentów i osób pozostających bez zatrudnienia. W ramach programu osoba z pomysłem na biznes może pozyskać nisko oprocentowaną pożyczkę, którą należy zwrócić w ciągu maksymalnie 7 lat. Od 1 marca 2019 r. maksymalna kwota pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej wynosi 97 274,80 zł, zaś na utworzenie miejsca pracy 29 182,44 zł.

Aby zdobyć wsparcie na starcie, pomysłodawca musi odwiedzić pośrednika finansowego, działającego w danym województwie. To tam należy złożyć wypełniony wniosek, w którym przedstawiony zostanie biznesowa idea.

Pośrednicy wyłonieni przez BGK mają do dyspozycji 110 mln zł i tylko od pomysłowości i jakości wniosków zależy czy kwota ta zostanie w pełni wykorzystana. W roku 2018 z tej formy finansowego wsparcia startu przygody z biznesem skorzystało 700 młodych pomysłodawców. Rządowy program wystartował pod koniec 2013 roku jako wspólny projekt Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Udostępnij >
T