Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Branża logistyczna kwitnie we Wrocławiu

Kolejne firmy z branży logistycznej, działające na rynku europejskim otwierają oddziały w stolicy Dolnego Śląska. Chcą stąd pracować, bo Wrocław to duży rynek logistyczny, oferujący wykwalifikowanych pracowników, klientów oraz przewoźników

Coraz więcej dużych przedsiębiorstw z branży logistycznej o zasięgu międzynarodowym dostrzega dynamiczny rozwój Wrocławia i - jak podkreślają - jego ogromny potencjał inwestycyjny. Otwierając oddziały w stolicy Dolnego Śląska, intensyfikują rozwój i zwiększają aktywność na rynku polskim. Przykładem jest firma Timocom z Niemiec, dostarczająca nowoczesne rozwiązania cyfrowe dla branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Posiada przedstawicielstwa w Polsce, Czechach i na Węgrzech, a swoim zasięgiem usług obejmuje 44 kraje Europy. Timocom działa na polskim rynku od 20 lat. W związku z intensywnym rozwojem w 2019 roku firma otworzyła nowy oddział we Wrocławiu. Jej przedstawiciele twierdzą, że Polska staje się znaczącym strategicznie rynkiem dla cyfrowej transformacji europejskiej logistyki. Skorzystają na tym zarówno firmy transportowe oraz spedycyjne, jak i klienci z sektorów przemysłu i handlu.

– Polska, ze względu na wysoki wolumen przewozowy i udostępniane zasoby transportowe, jest znaczącym rynkiem dla logistyki oraz cyfrowej transformacji branży logistycznej w Europie, dlatego też zdecydowaliśmy się na utworzenie nowej lokalizacji – podkreśla Tim Thiermann, dyrektor zarządzający Timocom.

To międzynarodowe przedsiębiorstwo ma konkretne plany rozwojowe. W ciągu roku chce zwiększyć liczbę pracowników w Polsce ponad dwukrotnie oraz zainwestować ok. 10 mln euro. W osiągnięciu celów ma pomóc wrocławski oddział, który mieści się w Aquarius Business House przy ul. Swobodnej.

Wrocław przyciąga także zagraniczne MŚP z branży logistycznej, które otwierają tu pierwsze polskie oddziały.

– Zdecydowaliśmy się na Wrocław ze względu na to, że jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, a może i w Europie – argumentuje Aleksandra Wenecka, office and HR manager Poland w firmie Sennder z Niemiec, specjalizującej się w cyfrowej spedycji oraz międzynarodowym przewozie towarów. - To ogromny rynek logistyczny, oferujący wykwalifikowanych pracowników, klientów oraz przewoźników. Ponadto wielu naszych kontrahentów to polskie firmy, którym chcemy zapewnić najwyższy poziom obsługi.

Udostępnij >
T