Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ciąg dalszy luzowania obostrzeń

Od 13 czerwca będą znoszone kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, co zmieni się przez najbliższe dwa tygodnie.

Pierwszą wprowadzoną zmianą, która wejdzie w życie już 13 czerwca będzie możliwość sprzedaży oraz spożywania jedzenia i picia w kinach, teatrach i w innych instytucjach kultury oraz podczas koncertów. Od najbliższej niedzieli więcej osób będzie także mogło uczestniczyć w nabożeństwach – teraz będzie to połowa miejsc w obiektach sakralnych.

Większość nowych zasad będzie jednak obowiązywała od 26 czerwca. Zostanie zmieniony limit dla targów i konferencji - ograniczenie do 1 osoby/10 mkw., obecnie 1 osoba/15 mkw.) oraz dla wydarzeń sportowych (50 proc. na stadionach). Również w kinach, wesołych miasteczkach, restauracjach i kawiarniach możliwe będzie zajęcie do 75 proc. miejsc. To samo dotyczy hoteli – tu jednak do limitu nie będą wliczane dzieci do 12. roku życia. Otwarte zostaną także kluby i dyskoteki, gdzie będzie mogło bawić się do 150 osób.

Udostępnij >
T
separator