Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Concordia otwarta

Destrukcyjny wpływ pandemii widać na każdym kroku, ale są miejsca, którym udało się dokończyć inwestycje. Na Wyspie Słodowej prowadzone są już ostatnie prace wykończeniowe w Concordii. Historyczna kamienica jest już otwarta, choć koronawirus uniemożliwił zaproszenie gości do świętowania to korzystać można już z wielu biur w budynku.

https://www.youtube.com/watch?v=3EYD_LYgbOI

Na wrocławskiej Wyspie Słodowej prowadzone są już ostatnie prace wykończeniowe w odrestaurowanej Concordii. Historyczna kamienica jest już otwarta, choć koronawirus uniemożliwił zaproszenie gości do świętowania to można korzystać z wielu biur w budynku.

-Concordia Design rozpoczeła już swoją działalność, co prawda w okrojonych funkcjach niż pierwotnie planowaliśmy w związku z pandemią, która dotknęła cały świat. Już uruchomiliśmy biura, mamy pierwszych najemców i wierzymy, że kolejne firmy rozpoczną z nami współpracę w najbliższych tygodniach - mówi Ewa Kaucz z Concordia Design.

Zaletą takich biur jest elastyczność najmu. Umowy są krótko terminowe i z krótkim okresem wypowiedzenia. Na taką działalność Concordia przeznaczyła dwa pietra. Jest możliwość wynajęcia biurka nawet na godziny. Najemcy biur korzystać mogą z powierzchni rekreacyjnych i zaplecza kuchennego.

W budynku powierzchnie co-workingowe mają duże znaczenie. Właścicielowi zależy by stworzyć przestrzeń do rozwoju dla małych firm. Budynek jednocześnie ma pełnić funkcje rekreacyjne nie tylko dla pracowników korzystających z biur. 

Wielofunkcyjność budynku zakłada możliwość wygodnej pracy. Łączy historyczną architekturę z surowym, betonowym wykończeniem tworząc miejsca dla rekreacji, ale też działalności artystycznej. 

Concordia zgodnie z wymaganiami organizowanie eventów publicznych odkłada w czasie. Przygotowuje jednak powierzchnie i zaplecze do organizowania streamingów. W obszernych salach konferencyjnych będzie możliwość zrealizowania koncertu czy konferencji online.

- Mamy już wdrożoną ofertę streamingową, chętni, którzy chcieliby robić konferencje bardziej online mogą skorzystać z naszego studia, którym będziemy dysponować - mówi Ewa Kaucz.

Masowe imprezy poczekają w czasie. Wprawdzie koncert obejrzeć będzie można tylko online, ale na dachu Concordii po rozluźnieniu obostrzeń, powstanie kawiarnia. 

- Będzie można codziennie przyjść napić się kawy czy lampki wina. Zakładamy, że ta przestrzeń jeżeli będą chętni może być wynajmowana na koncerty, eventy, bankiety czy imprezy integracyjne dla pracowników. Przestrzeń jest magiczna i wszyscy, którzy tu przychodzą są zachwyceni widokiem - dodaje Kaucz.

Panorama Wrocławia widoczna z tak zaaranżowanego tarasu robi wrażenie. Podobnie jak sam budynek dobrze zachowanym detalem. Jednym z detali widocznych z daleka ma być mural znajdujący się od zachodniej strony budynku. 

- Alicja Biala tworzy chyba największy mural w Polsce na terenie budynku. Mural w Concordii to nawiązanie Alicji do historii Wrocławia, pojawiają się tu postacie pochodzące z miasta - wyjaśnia Kaucz

W części restauracyjnej wypełnia każdą ścianę. Po zmroku ma być podświetlany i widoczny przez oszkloną ścianę skąd będzie wyjście na ogródki piwne. 

- Koncepty gastronomiczne, piekarnia ze świeżym pieczywem, bistro z polskim jedzeniem oraz street food - Kaucz wymienia plany na strefę gastronomiczną. 

Concordia otwarta ma być dla wszystkich tuż po rozluźnieniu obostrzeń.

Źródło: Telewizja Echo24

Udostępnij >
T