Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Cztery nowe połączenia lotnicze i kolejny przewoźnik

Intrygująca Sardynia, słoneczna Chorwacja, historyczna Sicz i główne lotnisko w Oslo - to tegoroczne nowości z wrocławskiego lotniska. W tym roku pojawią się tu również kolejne linie lotnicze – Norwegian

Nowy rok na wrocławskim lotnisku zapowiada się obiecująco. Na pasażerów czekają nowości – słoneczna Europa południowa, historyczna Ukraina czy Oslo, które otwiera przed podróżującymi możliwości lotów po Skandynawii i na inne kontynenty, m.in. do Ameryki Północnej, Południowej czy do Azji.

– Nowe kierunki w 2020 roku to przede wszystkim różnorodność – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Mamy zarówno kierunki południowe, wschodnie, jak i północne. Należy również zauważyć, że połączenie z kolejnym dużym europejskim hubem, czyli Oslo Gardermoen, które jest świetnym portem przesiadkowym, jeszcze bardziej ułatwi  podróżowanie z Wrocławia na praktycznie wszystkie kontynenty.

W sezonie zimowym pasażerowie z Wrocławia po będą mogli polecieć m.in. do włoskiego Bari. To stolica Apulii i jednocześnie jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Z uwagi na duże zainteresowaniem tym kierunkiem Wizz Air zdecydował się uruchomić połączenie na południe Włoch już 1 lutego. Samoloty będą tam latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty.

Pierwszym nowym kierunkiem uruchomionym w letnim rozkładzie lotów będzie Zaporoże - miasto w południowo-wschodniej części Ukrainy, położone nad Dnieprem. To szósty kierunek ukraiński w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Pierwsi pasażerowie wsiądą do samolotów Wizz Air już 29 marca. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Pierwszy samolot na główne lotnisko Oslo, Gardermoen, wystartuje już 30 marca. Loty w tym kierunku realizowane będą dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki) przez nowego przewoźnika – Norwegian. To jedna z 10 największych linii lotniczych w Europie. Nowe połączenie z północnoeuropejskim hubem to także doskonała okazja do eksplorowania Skandynawii. Z przesiadką na Gardermoen możemy polecieć np. do Bergen, Malmo czy Rovaniemi. Dodatkowo rejsy z Wrocławia z przesiadką w Oslo dają możliwość udania się praktycznie na wszystkie kontynenty. Z Norwegian w atrakcyjnej cenie, można polecieć również do Stanów Zjednoczonych (m.in. do Seattle, Nowego Jorku, Denver, Miami, Los Angeles), Brazylii, Argentyny czy Tajlandii.

Z kolei pierwsze loty z Wrocławia na Sardynię, realizowane przez linie Ryanair, wystartują już 3 kwietnia. Samoloty z Wrocławia będą latać do Cagliarii, stolicy wyspy, w poniedziałki i piątki.

 

Udostępnij >
T