Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Rozmawiali o optymalnym zarządzaniu pracownikami

Efektywna kultura organizacyjna, wellbeing w korporacji, zarządzanie ryzykiem biznesowo-personalnym, a także mediacje w zakładzie pracy – to tylko niektóre z tematów VII Konferencji Dolnośląskiego Forum HR.

Tym razem spotkanie Dolnośląskiego Forum HR odbyło się pod hasłem „HR mix – aktualne wyzwania rynku pracy”. Oficjalnie otworzył je założyciel DFHR - Janusz Dziewit.

Konferencja składała się z pięciu części. Pierwszą z nich rozpoczęła prelekcja na temat efektywnej kultury organizacyjnej, prowadzona przez przedstawicieli firmy Keyso: dr. Andrzeja Łobodzińskiego i Dorotę Bochenek, a także Krzysztofa Czubę z CFO Bergman Engineering oraz Piotra Śliwińskiego z firmy Explain Everything.  Wystąpienie dotyczące wellbeingu w korporacji zaprezentowała Beata Kuler z IKEA Industry. Natomiast wykład dotyczący przepisów RODO w rekrutacji pracowników i przygotowania do kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych w 2019 roku, przedstawili Barbara Wawrzyniak i Szymon Goździk z Kancelarii Prawnej BSO & Podatki.

W kolejnym bloku Łukasz Mytnik z firmy Business Science Network wygłosił wykład na temat zarządzania ryzykiem biznesowo-personalnym w praktyce. Następnie Łukasz Wereszczyński z KGHM Polska Miedź przedstawił case study dotyczące mediacji w zakładzie pracy. Z kolei Katarzyna Bandas z AmRest  wygłosiła prelekcję na temat budowy wśród pracowników odpowiedzialności za rozwój firmy.

Debata poprowadzona przez Pawła Ciećkiewicza z Multum PR oraz pracodawców z Toyoty, Nestle Purina, Lideo/Grupa Urtica i Ryanair, na temat roli marki pracodawcy w interakcji z pracownikami, otworzyła kolejną część spotkania. Janusz Dziewit, dyrektor zarządzający Experum HR wraz z Iwoną Sowińską z firmy Electrolux zaprezentowali case study dotyczące innowacyjnej metody modelowania kompetencji. Natomiast Anna Sikorska z Eldisy omówiła dobre praktyki w relacji szkoły zawodowej i pracodawcy.

Kolejny blok tematyczny rozpoczęła prezentacja Pawła Popowa z firmy Aviva oraz właściciela Kreatozjanie na temat futurystyki HR. Równolegle odbyła się prelekcja płk rezerwy dr inż. Andrzeja Michaluka, prodziekana Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu, dotycząca przywództwa wojskowego, jako inspiracji w biznesie, a także case study przeprowadzone przez Błażeja Miernika i Aleksandrę Penzę z Danfoss, obejmujące tematykę rekrutacji pracowników, jako czynnika budowania wizerunku pracodawcy.

W skład ostatniego bloku tematycznego wchodziło wystąpienie na temat selekcji i rozwoju przyszłych Liderów Produkcji przeprowadzone przez Katarzynę Tomaszewską z Toyota Motor Manufacturing Poland, prezentacja aktualnej sytuacji na rynku w zakresie wynagrodzeń, podwyżek, wskaźników i trendów w systemach wynagrodzenia poprowadzona przez Krzysztofa Bujaka, Agnieszkę Winkiel i Martynę Weryńską - członków manaHR oraz prelekcja Magdaleny Smolarskiej z grupy Faurecia pt. „Excellence Through People”.

Konferencja odbyła się 22 maja 2019 r. w Hotelu Ibis Silver Conference Center we Wrocławiu.

Wystąpienia wszystkich prelegentów dostępne są na stronie: http://www.dfhr.pl/konferencja-dfhr/

WroBiznes.pl objął  wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij >
T