Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Do Wrocławia wracają połączenia lotnicze

Od 1 czerwca ruszają loty z wrocławskiego portu. PLL LOT wznawiają regularne rejsy na Lotnisko Chopina w Warszawie. Na początek będą dwa połączenia dziennie. Z myślą o bezpieczeństwie pasażerów, w samolotach i na lotniskach zostaną wprowadzone odpowiednie procedury, dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej

PLL LOT rozpoczynają przywracanie połączeń lotniczych od tras krajowych. Jak informuje przewoźnik, na pokładzie samolotów będzie obowiązywać procedura #BezpiecznyLOT, wypracowana w oparciu o rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i międzynarodowych organizacji branżowych.

Wrocławskie lotnisko w czasie pandemii pełniło ważne funkcje m.in. cargo, wojskowe, medyczne. Natomiast 1 czerwca obsłuży pierwsze rozkładowe rejsy pasażerskie po ponad dwumiesięcznej przerwie. Ruch lotniczy jest jednak przywracany stopniowo. Dlatego, w pierwszym etapie, pasażerowie wrocławskiego portu będą mieli do dyspozycji dwa połączenia dziennie na Lotnisko Chopina.

– Wszystko wskazuje na to, że wznowienie rejsów na trasie do Warszawy to pierwszy krok na drodze przywracania rozkładowych połączeń lotniczych – mówi Jarosław Wróblewski, Dyrektor Portu Lotniczego Wrocław. - Czekamy obecnie na zatwierdzenie regulacji przygotowywanych przez Komisję Europejską, która określi, jakie konkretnie warunki będą musiały spełnić lotniska i linie lotnicze.

Pewne już jest, że zostaną wprowadzone wytyczne dotyczące m.in. utrzymywania dystansu społecznego i noszenia maseczek w terminalu oraz na pokładzie samolotów.

Wrocławski port pozostaje w stałym kontakcie z liniami lotniczymi operującymi ze stolicy Dolnego Śląska. Nie wiadomo jednak, kiedy można spodziewać się ponownego uruchomienia połączeń przez pozostałych  przewoźników.

– Przygotowujemy się na kilka scenariuszy, które są uzależnione od skali wznowienia ruchu w pierwszej fazie – twierdzi Jarosław Wróblewski .- Czekamy na oficjalne potwierdzenie decyzji przewoźników, więc możemy sobie pozwolić na ostrożną nutę optymizmu. Szacujemy, że połączenia międzynarodowe będą stopniowo wznawiane na przełomie czerwca i lipca. Wszyscy są jednak świadomi, że odbudowa siatki połączeń będzie wymagała czasu. Powrót do latania jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z lotnisk. Kluczowe będzie dostosowanie się do nowych regulacji i zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego pasażerom oraz personelowi lotniska i linii lotniczych.  

 

Udostępnij >
T