Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Docenieni na początku biznesowej drogi

Na zwycięstwo w konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” mają szansę nie tylko przedsiębiorstwa działające na rynku od wielu lat. Również młode firmy mogą zdobyć własnego Gryfa m.in. w kategorii „Start-up Roku”.

Laureatem konkursu w kategorii „Start-up Roku” może zostać firma, która funkcjonuje na rynku nie dłużej niż 2 lata. O przyznaniu nagrody decydować będą tu zwłaszcza trafione i oryginalne pomysły, które pozwoliły nie tylko skomercjalizować produkt, ale również osiągnąć przewagę konkurencyjną, stworzyć nowe rynki lub wypełnić niszę do tej pory przez nikogo wcześniej nie zagospodarowaną. Premiowane będą także trafne identyfikacje potrzeb rynkowych, na które firma odpowiada swoją działalnością oraz zrozumienie wpływu na otoczenie. „Start-up Roku” powinien także wyróżniać się efektywnym pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zasobów.

-„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs dla tych wszystkich, którzy poprzez swoją pracę, innowacyjność i przedsiębiorczość sprawiają, że nasz region nie tylko prężnie rozwija się gospodarczo, ale jest też znany zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej – mówi prof. Stefan Forlicz, Rektor Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, członek kapituły konkursu. - Dolny Śląsk to miejsce, gdzie powstaje wyjątkowo dużo nowych przedsiębiorstw. Wiele z nich ma nie tylko ciekawy pomysł na biznes, ale również dynamicznie rozwija swoją działalność, w szybkim tempie podbijając rynek. To zjawisko napawające wyjątkowym optymizmem. „Start-up Roku” to kategoria, dzięki której chcemy wyróżnić młodych przedsiębiorców, którzy są przykładem dla tych wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości założyć własny, innowacyjny biznes.  

W ubiegłym roku Gryfa w kategorii „Start-up Roku” zdobyła wrocławska spółka Genomtec.

- Dolnośląski Gryf to potwierdzenie dobrej praktyki biznesowej, a także uwiarygodnienie rzetelności firmy – mówi Miron Tokarski, prezes i współwłaściciel Genomtec SA -  Z pewnością pomógł nam w kwestii marketingowej oraz w dotarciu do inwestorów i potencjalnych klientów. Tak prestiżowe wyróżnienie bardzo ułatwia także nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://gryfy.pl/ankiety/. Można je przesyłać do 15 września 2019 roku.

Spośród kandydatów w każdej kategorii kapituła konkursu wybierze trzech nominowanych, a następnie zwycięzcę, który otrzyma statuetkę „Dolnośląskiego Gryfa”.

Tegoroczna Wielka Gala Biznesu XVI edycji konkursu odbędzie się 21 października 2019 roku w Narodowym Forum Muzyki.

Udostępnij >
T