Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dolnośląskie Gryfy 2019. Działo się!

Około tysiąc osób wzięło udział w Wielkiej Gali Biznesu 2019 r., która odbyła się tydzień temu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. To właśnie wtedy poznaliśmy tegorocznych laureatów Dolnośląskich Gryfów

Wielka Gala Biznesu to co roku największe święto dolnośląskiej przedsiębiorczości, samorządów i nauki. Spotykają się tam przedstawiciele firm, uczelni i gmin, które mają największy wpływ na rozwój regionu. W czasie tej uroczystości wręczane są również najważniejsze na Dolnym Śląsku trofea gospodarcze.

W tym roku rozdano siedem Gryfów i dwa wyróżnienia. Nagrodę za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój otrzymała Infermedica Sp. z o.o. - prekursor implementacji nowoczesnych technologii do systemów opieki zdrowotnej. Za twórcę Dolnośląskiego Produktu Roku uznano Laparo Sp. z o.o. - projektanta oraz producenta symulatorów do nauki laparoskopii., natomiast Wizjonerem Przestrzeni została firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o., specjalizująca się w budowie parków logistycznych, hal magazynowych i produkcyjnych oraz obiektów biurowych i ekologicznych. Statuetka dla Pioniera Wieku Cyfrowego trafiła do CCC S.A. -- największej detalicznej spółki obuwniczej w Europie Środkowej i jednego z największych europejskich producentów obuwia. Gryf w kategorii Skuteczna Kampania Marketingowa powędrował do Ventage Development S.A. – będącej jedną z największych dolnośląskich spółek deweloperskich. Z kolei Ultimo S.A.- jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami , zdobyła statuetkę za działania proekologiczne, a Gmina Miasto Świdnica dostała Nagrodę dla samorządu za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną. W tym roku w kategorii Start-up  Roku, zamiast Gryfa wręczono dwa równoległe wyróżnienia firmom Smartech-IT Sp. z o.o. oraz BIOTTS.

- Było imponująco, ciekawie, zaskakująco – podsumował tegoroczny konkurs Andrzej Kaleta, Przewodniczący Kapituły Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”.  - Gratuluję wszystkim nominowanym, a przede wszystkim laureatom nagród. Widzimy, że te firmy są bardzo kolorowe i w zestawieniu pojawiają się często podmioty tak sobie odległe, że aż trudno pojąć, że są w jednej kategorii. To przedsięwzięcie pokazuje, jak zmienia się otoczenie gospodarcze.

W tym roku oficjalną część gali poprowadził znany wrocławski aktor, Mariusz Kilian. Tegoroczne wydarzenie uświetnił występ młodych artystów z Teatru Capitol. Natomiast po części oficjalnej odbył się uroczysty bankiet.  

Organizatorami przedsięwzięcia były: Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Związek Pracodawców Polska Miedź, Pracodawcy RP oraz partner merytoryczny – firma PwC. Mecenasem konkursu został mBank. Partnerem Generalnym wydarzenia jest KGHM Polska Miedź. Patronem Strategicznym wydarzenia jest firma Kaczmarski Group SA sp. z o.o. Sp. k. właściciel marki ChrońPESEL.pl i organizator Programu Rzetelna Firma oraz PZU. Patroni Główni to: Impel Group, Tauron - Patron Kategorii z obszaru CSR za działania proekologiczne oraz Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział Wrocław - Patron Kategorii Wizjoner Przestrzeni oraz Wrocław Miasto Spotkań. Patroni Złoci to: PPF Hasco-Lek SA, MPK Wrocław, Port Lotniczy Wrocław, TOYOTA Wrocław, LEXUS Wrocław, Stadion Wrocław, Dash Dot Creations.

Udostępnij >
T