Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dowiedz się, czy zostałeś zwolniony ze składek ZUS

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy mają swoje indywidualne konta na PUE ZUS mogą teraz na bieżąco sprawdzać czy ZUS już rozpatrzył i przyznał im zwolnienie z opłacania składek. Wystarczy zalogować się do swojego konta żeby poznać szczegóły swojego wniosku

Nowa funkcja jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski o zwolnienie z opłacania składek. Informacje są zamieszczone w zakładce Płatnik w bocznym menu (Dokumenty i Wiadomości) w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

- Wielu przedsiębiorców szukało takich informacji, bo chcieli wiedzieć, na jakim etapie rozpatrywania jest ich wniosek – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Teraz już każdy, kto złożył wniosek droga elektroniczną może to robić.

Wszyscy, którzy jeszcze nie mają konta na PUE ZUS mogą je założyć w czasie wizyty w ZUS lub przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu przez swój profil zaufany. Taka „bezpieczna” ścieżka jest konieczna gdyż po aktywacji konta uzyskuje się nie tylko dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym i ale także można składać przez Internet dyspozycje takie jak np. zmiana numeru konta bankowego, na które wpływają pieniądze z ZUS.

Udostępnij >
T
separator