Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Duże centrum logistyczne zmieniło właściciela

Eurologis Centrum Logistyczne zlokalizowane w pobliżu Wrocławia, o łącznej powierzchni 21,5 tys. mkw. zostało kupione przez fundusz M7 Real Estate.

Sprzedane właśnie obiekty  znajdują się w Długołęce i Oleśnicy, tuż przy drodze ekspresowej S8 /E67, co pozwala na dogodne połącznie z centralną częścią kraju i Warszawą.

- Centrum Logistyczne Eurologis to bardzo dobry produkt inwestycyjny, czego efektem było szybkie znalezienie nowego właściciela kompleksu- uważa Jan Kuzak z Eurologis Centrum Logistyczne. - Na sprzedaż nieruchomości zdecydowaliśmy się głównie z potrzeby pozyskania środków na finansowanie nowych projektów. Cieszymy się, że Eurologis Centrum Logistyczne trafiło w dobre ręce. Doświadczony partner, jakim jest M7 Real Estate, z pewnością zadba o jego dalszy rozwój.

Wrocław to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków magazynowych. Jego zasoby na przestrzeni dekady urosły o ponad 240%, osiągając pod koniec 2018 roku poziom 1,85 mln mkw. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowo-logistycznym i handlowym, którego atrakcyjność wciąż wzrasta, co potwierdza generowany popyt  – w 2018 roku był niemalże o 9% wyższy niż w 2017 r. (450 tys. mkw.).

Atrakcyjność rynku wrocławskiego wynika z jego potencjału gospodarczego, demograficznego, położenia blisko granic z zachodnimi sąsiadami oraz rozwiniętej infrastruktury drogowej. W regionie najczęściej poszukują powierzchni magazynowych firmy z sektora e-commerce oraz logistycy. Dolny Śląsk z roku na rok cieszy się również coraz mocniejszą pozycją w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowy właściciel sprzedanego centrum logistycznego - M7 Real Estate Ltd, jest ogólnoeuropejskim inwestorem i podmiotem zarządzającym aktywami, specjalizującym się w nieruchomościach typu multi-let.  Firma M7, została założona w 2009r. i zarządza portfelem ok. 1400 aktywów o wartości ok. 8,1 mld euro.

Udostępnij >
T