Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Dziś nocne pisanie listów na Politechnice

W środę, 4 grudnia, studenci Politechniki Wrocławskiej spędzą noc na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością

Nocne Listowanie to projekt, który polega na wielogodzinnym pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla niepełnosprawnych studentów uczących się na Politechnice Wrocławskiej. Pisma zostaną następnie wysłane do polskich firm i przedsiębiorstw.

Wydarzenie jest organizowane przez grupę wolontariuszy – w większości studentów i absolwentów naszej uczelni – zaangażowanych w działalność Klubu Studenckiego SKOK. Wspomaga ich także samodzielna sekcja ds. wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz Samorząd Studencki PWr.

– Wszyscy uczestnicy otrzymają papier, koperty i długopisy – mówi współorganizatorka akcji Jagoda Kozik z Santander Universidades Polska.. - Dla osób, które dotychczas nie pisały tradycyjnych listów, przygotowane zostaną także odpowiednie wzory i będziemy także uczyć, jak odpowiednio adresować korespondencję.

W 2018 roku w Nocnym Listowaniu uczestniczyło ok. 150 osób, udało im się wysłać 550 listów, co zaowocowało darowizną w wysokości 17 800 zł.

Na Politechnice Wrocławskiej obecnie uczy się około 500 studentów z różnym stopniem niepełnosprawności. Uczelnia realizuje również szereg projektów, których celem jest pomoc studentom z niepełnoprawnościami w dostępie do wiedzy.

Trzecia edycja Nocnego Listowania rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do 1.00.

Głównym partnerem wydarzenia jest Santander Bank Polska, a patronat nad akcją objął dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich PWr.

Więcej informacji na profilu wydarzenia na FB:  https://www.facebook.com/events/513675502731466/

Udostępnij >
T