Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Firma z Doliny Krzemowej wchodzi do Wrocławia

JetBridge z Kalifornii uruchamia swój pierwszy oddział w Polsce. Znane amerykańskie przedsiębiorstwo z sektora IT wybrało Wrocław, gdzie stworzy nowe miejsca pracy i duże możliwości rozwoju zawodowego dla przyszłej kadry. Założycielem firmy jest John Sung Kim, który tworzył i sprzedawał firmy warte dziś miliardy dolarów

Firma JetBridge wywodzi się z San Francisco. Dzięki grupie specjalistów w dziedzinie zaawansowanych technologii tworzy oprogramowanie na potrzeby milionów użytkowników. Współpracuje z klientami z branży fintech, healthcare i SaaS.

Szef firmy, John Sung Kim, współpracował w przeszłości z osobami z Wrocławia, więc znał już tutejszy rynek.

– Stworzyłem JetBridge, aby tchnąć nową jakość w outsourcing usług software’owych, bazując na połączeniu naszego doświadczenia w budowaniu wielkich firm z Doliny Krzemowej z chęcią nauczania polskich profesjonalistów metody współpracy z gigantami z USA – mówi John Sung Kim.

John Sung Kim to znana postać w świecie biznesu. Jest założycielem firmy Five9, notowanej na amerykańskiej giełdzie NASDAQ, a także DoctorBase, która jest obecnie częścią spółki, dostarczającej oprogramowanie do placówek medycznych. Wejście na giełdę Five9 zostało okrzyknięte wielkim sukcesem. Dziś spółka ta warta jest ponad 4 mld dolarów. John Sung Kim współpracuje z redakcją internetowego wydania magazynu Forbes i prowadzi blog „How We StartUp”. Doradzał takim firmom jak LGC Wireless, Qualys i RingCentral.  

Specjaliści z JetBridge są m.in. mentorami dla utalentowanych pracowników sektora IT w centralnej Europie. Pomagają im w rozwoju zawodowym, szczególny nacisk kładąc na naukę umiejętności miękkich, które przydają się w prowadzeniu relacji biznesowych z Amerykanami.

– Wydawać by się mogło, że uczymy podstaw: jak rozmawiać, jak zachowywać się na spotkaniach, jak pisać maile, jak odpowiadać na pytania – wymienia Adam Szeptycki, z wrocławskiego oddziału JetBridge. – Amerykanie komunikują się inaczej niż Europejczycy, dlatego trzeba wiedzieć, jak dostosować się do ich kultury, wymagań i standardów. My pomagamy w zdobyciu umiejętności, które pomagają odnieść sukces.

JetBridge planuje w najbliższym czasie powiększyć nowo uruchomiony oddział o 10 osób. Szuka deweloperów na stanowiska juniorskie i seniorskie. Pracownicy JetBridge są zapraszani do San Francisco, aby mogli zobaczyć kulturę pracy w Dolinie Krzemowej na własne oczy.

– Mało kto pomaga w zapoznaniu i zaprzyjaźnieniu się z inwestorami oraz deweloperami takich firm jak Facebook czy Twitch – zaznacza Adam Szeptycki, absolwent Politechniki Wrocławskiej. - Pracownicy JetBridge mogą stać się współudziałowcami firmy na przejrzystych warunkach. Celem firmy nie jest wzbogacenie jednej osoby, lecz sukces jej pracowników na szczeblach organizacji oraz na kolejnych etapach ich kariery.

Wrocławski oddział JetBridge ma swoją siedzibę w CitySpace przy ul. Curie-Słodowskiej.

Udostępnij >
T