Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Grupa AB przekazała szpitalowi sprzęt elektroniczny

Dolnośląska spółka AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, wspiera walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. W odpowiedzi na zgłaszane przez lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu pilne potrzeby, przekazała tej placówce sprzęt elektroniczny – laptopy i smartfony

– Niestety nie mamy w magazynie sprzętu medycznego, ale lekarzom będącym na pierwszej linii brakuje komputerów do pracy, a pacjenci leczeni w pełnej izolacji nie mają innej możliwości kontaktu z bliskimi niż zdalna. W dodatku starsze osoby nie posiadają często własnych urządzeń – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A. – Apelujemy tym samym do innych odpowiedzialnych przedsiębiorców, aby włączyli się we wspieranie walki z koronawirusem, nawet w sytuacji, gdy nie posiadają na stanie maseczek, kombinezonów czy rękawiczek. Potrzeby są szerokie, a najgorsze dopiero nadejdzie. Nasze doświadczenia z walki o wały na Odrze pokazują, że my wrocławianie, Polacy, potrafimy razem zdziałać cuda i dokonać wielkich rzeczy - dodaje Prezes AB S.A.

Spółka jest w ciągłym kontakcie ze szpitalem im. J. Gromkowskiego, w którym zaczęło brakować wody do picia w poręcznych butelkach o pojemności 500 ml. Dlatego w najbliższych dniach przekaże ją do placówki.

Darowizna sprzętu elektronicznego dotyczy 20 laptopów Lenovo ThinkPad E590 oraz 20 smartfonów Motorola Moto G7 Play. W pomocy tej uczestniczyli również producenci urządzeń – firmy Lenovo oraz Motorola.

 

Udostępnij >
T