Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Grupa Hasco wspiera sportowców z niepełnosprawnościami

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. od wielu lat inwestuje w rozwój sportu oraz promocję zdrowego stylu życia. Od niedawna fundacja, założona przez właścicieli firmy, realizuje program wsparcia sportowców z niepełnosprawnościami. W sposób szczególny wsparciem objęci zostali paraolimpijczycy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020.

Wspieranie rozmaitych inicjatyw sportowych, zarówno na poziomie lokalnym jak i szczeblu ogólnopolskim, a także podejmowanie działań propagujących aktywność fizyczną jest niejako „wpisane w DNA firmy”. W działania włączane są nie tylko spółki należące do Grupy HASCO, ale również ich pracownicy, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, szczególnie tych o charakterze charytatywnym, jak Bieg Firmowy, Businness Run czy Bieg Fair Play. Zarząd firmy od wielu lat angażuje się w szereg akcji o charakterze społecznym i dobroczynnym. To w znacznym stopniu przyczyniło się do powołania Fundacji Hasco-Lek, która powstała w 2006 roku  z inicjatywy pracowników i zarządu firmy.

 Fundacja Hasco-Lek należy m.in. do utworzonej w 2015 roku Grupy Hasco, która powstała w wyniku rozwoju PPF Hasco-Lek S.A. i skupia spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Na co dzień Fundacja Hasco-Lek realizuje projekty, które w szczególności niosą pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Udziela finansowego i rzeczowego wsparcia dzieciom, młodzieży, a także osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Pomaga również pokonywać bariery, włączając się w inicjatywy na rzecz integracji środowisk, wspiera ochronę zdrowia oraz aktywnie włącza się w działania na rzecz rozwoju edukacji i młodych talentów.

 Mecenat wydarzeń sportowych oraz wynikające z niego wieloletnie doświadczenia Hasco-Lek, pozwoliły na bliższe poznanie potrzeb szeroko rozumianego środowiska sportowego. Jednocześnie firma dostrzegła, że niewiele polskich firm wspiera sportowców z niepełnosprawnościami. Natomiast ich niezwykła sportowa determinacja, hart ducha, zacięcie z jakim pokonują własne słabości, stały się cenną wskazówką i impulsem do wyznaczenia głównego kierunku wsparcia przez Fundację Hasco-Lek.

Fundacja Hasco-Lek od 2019 roku realizuje program wsparcia sportowców z niepełnosprawnościami.  W sposób szczególny wsparciem objęci zostali także paraolimpijczycy, którzy będą reprezentować Polskę podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. W gronie podopiecznych Fundacji są m.in.: parakolarz i zwycięzca Pucharu Świata 2016 w kolarstwie ręcznym Rafał Mikołajczyk, pływak, medalista mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych Alan Ogorzałek, złota medalistka Mistrzostw Europy w parakajakarstwie Katarzyna Kozikowska, parapływaczka, srebrna oraz brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzyni Świata i Europy w pływaniu Oliwia Jabłońska oraz parakajakarz, Mistrz Paraolimpijski w kajakarstwie z Rio de Janeiro 2016, tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata Jakub Tokarz. Do grona należą również Lucyna Kornobys – wielokrotna multimedalistka Mistrzostw Świata i Europy, rekordzistka świata w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i dyskiem oraz Marta Piotrowska lekkoatletka w dyscyplinie skok w dal, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Dubaju  w 2019 roku. Fundacja wspiera również Roberta Wydera parakanadyjkarza i reprezentanta kraju  w siatkówce na siedząco. Sportowcy otrzymują wsparcie m.in. w zakresie finansowania kosztów związanych z treningami, udziałem w zawodach, w postaci darowizn rzeczowych i niezbędnej dla zawodników suplementacji.

 Z kolei od 2015 roku Fundacja współpracuje z Wrocławskim Klubem Sportowym Osób Niesłyszących "ŚWIT", zrzeszającym osoby z wadami słuchu i niesłyszące. Wspiera sekcję siatkówki oraz koszykówki. Pomaga również władzom Klubu w organizacji Mistrzostw Polski.

Wytyczony przez Fundację Hasco-Lek kierunek działania przyczynia się do niwelowania napotkanych przez zawodników barier, wspiera sportowców w realizacji ich pasji, spełnianiu marzeń oraz osiąganiu licznych sukcesów sportowych.

Udostępnij >
T