Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Grupa Impel wspiera wrocławski szpital

Pomoc finansowa na zakup środków ochrony osobistej, maseczki chirurgiczne i dodatkowa – bezpłatna usługa cateringowa dla ratowników medycznych to sposób w jaki Grupa Impel wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest kluczową placówką medyczną do walki z epidemią koronawirusa na Dolnym Śląsku

Impel to największa w Polsce grupa firm świadczących usługi outsourcingowe dla przedsiębiorstw i instytucji z niemal wszystkich branż. Zarząd wywodzącej się z Wrocławia firmy zadecydował o wsparciu placówki medycznej, która pełni kluczową rolę w walce z epidemią koronawirusa na Dolnym Śląsku. Grupa Impel przekazała już 100 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Dodatkowo Impel przekazał bezpłatnie szpitalowi przy ul. Koszarowej maseczki chirurgiczne. Są one produkowane przez jedną ze spółek Grupy Impel – Impel Delivery SA – która posiada własną szwalnię w Ruszowie. 

– Wszyscy stanęliśmy w obliczu ogromnego wyzwania i zupełnie nowej rzeczywistości – mówi Jakub Dzik, wiceprezes zarządu Impel S.A.. - Mam przekonanie, że tak jak każdy potrzebuje dziś lub będzie potrzebował w przyszłości pomocy i różnego rodzaju wsparcia, tak samo każdy z nas – w indywidualnym zakresie i formie – może takiej pomocy udzielić. Grupa Impel znalazła się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Świadczymy szereg usług m.in. w szpitalach i placówkach medycznych, także w szpitalach zakaźnych jednoimiennych, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji są te placówki, z jakimi problemami się mierzą i jak ważna jest dla nich każda pomoc. Zarząd Grupy Impel zadecydował o przekazaniu pomocy finansowej i dodatkowych formach wsparcia dla szpitala, który za sprawą heroicznej pracy walczy z epidemią koronawirusa na Dolnym Śląsku.   

Grupa Impel zadecydowała także, że od 30 marca przez miesiąc będzie przygotowywała i przekazywała bezpłatnie posiłki dla 60 ratowników medycznych pracujących w szpitalu jednoimiennym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Posiłki przygotowują pracownicy spółki Impel Catering.

– Na co dzień prowadzimy w tej placówce kuchnię szpitalną, która dostarcza wyżywienie pacjentom chorującym na COVID-19 – mówi Jakub Dzik. - Jednocześnie chcemy wykorzystać nasze zasoby i dostosowaną w błyskawiczny sposób organizację produkcji oraz dystrybucji posiłków, aby wesprzeć ratowników medycznych, przekazując im bezpłatne posiłki. Pragniemy w ten sposób wyrazić nasze podziękowania za pracę całego personelu wrocławskiego szpitala. Nasze podziękowania kierujemy też do wszystkich osób, które pracują dziś w placówkach medycznych, w tym także do naszych pracowników i współpracowników zatrudnionych na wielu stanowiskach – są to m.in. panie i panowie salowi, panie i panowie sprzątający, sanitariusze, pracownicy ochrony oraz pracownicy kuchni szpitalnych i dystrybucji posiłków. Bardzo Wam dziękujemy!

Udostępnij >
T