Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Hasco-Lek pomoże polskim himalaistom

Polski Związek Alpinizmu oraz PPF Hasco-Lek S.A. podpisali umowę o współpracy w zakresie wsparcia programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera. Wrocławska firma będzie wspierać polskich himalaistów w wyprawach, które z zapartym tchem śledzą ludzie na całym świecie.

Program Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera został powołany w 2010 r. uchwałą zarządu Polskiego Związku Alpinizmu (PZA). Od września 2013 roku nosi on nazwę Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera.  Przedsięwzięcie ma na celu zdobywanie gór w Himalajach i Karakorum, zdobywanie najwyższych gór zimą i eksplorację nieznanych, dziewiczych rejonów górskich.

- Najbliższy rok poświęcimy na wyprawy unifikacyjne i wyjazdy szkoleniowe – mówi Piotr Tomala, kierownik programu Polskiego Himalaizmu Zimowego. - Cieszę się niezmiernie, ze współpracy z firmą Hasco-Lek. Dzięki jej wsparciu możemy rozwijać program, kompleksowo zadbać o formę naszych himalaistów i zainwestować w cały niezwykle wymagający proces ich przygotowań do wypraw. Możemy też szkolić młodych, zdolnych wspinaczy, którzy jeszcze nie mają doświadczenia na dużych wysokościach. Pomoc Hasco- Lek pozwoli nam poszerzyć kadrę himalaistów, którzy docelowo pojadą do Pakistanu zimą 2020 roku, aby po raz pierwszy wejść zimą na ostatni niezdobyty ośmiotysięcznik – K2.

 - Historia polskiego himalaizmu jest bardzo bogata w wydarzenia – dodaje Piotr Pustelnik,  szef Polskiego Związku Alpinizmu.- Mamy nadzieję, że razem z Hasco-Lek  zbudujemy jej ciąg dalszy.

Realizowany projekt budzi też duże nadzieje u przedstawicielifirmy  Hasco-Lek.

- Jesteśmy niezwykle dumni, że w roku kiedy Hasco-Lek świętuje jubileusz 35-lecia działalności na rynku farmaceutycznym, mamy okazję oficjalnie ogłosić, że wspieramy program Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera – mówi Agnieszka Han, Wiceprezes PPF Hasco-Lek S.A -. Od dłuższego czasu z podziwem przyglądamy się osiągnięciom polskich himalaistów. Ich zaangażowanie, ponadprzeciętne umiejętności i miłość do gór nie pozostawiała wątpliwości, że w tak szczególnym dla nas momencie, to właśnie z nimi chcemy współpracować. Hasco-Lek niemalże od pierwszych dni swojej działalności jest i pozostanie mecenasem wydarzeń sportowych. Przez wiele lat wspieraliśmy wrocławski maraton, od dwóch lat jesteśmy sponsorem m.in. półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim, ale też nasi pracownicy uczestniczą w szeregu charytatywnych wydarzeń sportowych. Tego typu aktywność dotyczy również innych spółek należących do Grupy Hasco, jak np. Fundacji Hasco-Lek, która w tym roku ma wielką przyjemność wspierać paraolimpijczyka Jakuba Tokarza, czy Vratislavi Medica, która towarzyszy pływaczce Oliwii Jabłońskiej w przygotowaniach do Paraolimpiady w Tokio 2020.

Udostępnij >
T