Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Jak pracują wrocławskie urzędy?

W związku z zagrożeniem epidemicznym zmienione zostały zasady funkcjonowania urzędów. Większość spraw można załatwić przez internet lub drogą telefoniczną.

https://www.youtube.com/watch?v=mnu6qoQb1Hc

Urzędy zredukowały liczbę pracowników, ale wciąż utrzymują ciągłość pracy. Aby sprawdzić, czy koniecznie trzeba udać się do Urzędu Miejskiego wystarczy skorzystać z chatbota, który odpowie na takie pytanie.

- Jeśli tak, to dla Państwa udostępnione są Centra Obsługi Mieszkańców w urzędach przy ulicy Bogusławskiego, Zapolskiej i na placu Nowy Targ - mówi Przemysław Gałecki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Informacje można uzyskać również pod specjalnym numerem. Sprawy takie jak na przykład złożenie wniosku o dowód osobisty można załatwić zdalnie.

- Zadzwońmy wcześniej albo dowiedzmy się, czy musimy iść do urzędu miejskiego. Jeśli tak, to idą tylko osoby zdrowe, bo strażnicy miejscy sprawdzają temperaturę wszystkich klientów - dodaje Przemysław Gałecki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

W podobny sposób działa Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- Osoby z zewnątrz, które załatwiały swoje sprawy w urzędzie marszałkowskim, mowa tu również o kontakcie z innymi samorządami, realizują te sprawy za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu oraz rozmaitych systemów teleinformatycznych - wyjaśnia Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Urzędnicy dostępni są dla klientów w godzinach pracy urzędu, czyli od 7:30 do 15:30.

- Wypełniają swoje obowiązki. Natomiast w urzędzie przebywa możliwie ograniczona liczba osób. Wszystko to podyktowane jest środkami ostrożności - mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Na ten moment niemożliwe jest na przykład złożenie wniosku o wydanie paszportu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Zawieszona została także obsługa klientów.

Źródło: Telewizja Echo24

Udostępnij >
T