Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Kolejne gotowe biura w Business Garden

Oddano właśnie do użytku ostatnie trzy z sześciu budynków biurowych realizowanych w ramach drugiego etapu inwestycji kompleksu biurowego Business Garden. Tym samym, wrocławski rynek nieruchomości powiększył swoje zasoby o blisko 79 tys mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej

Zakończyła się właśnie realizacja kompleksu biurowego Business Garden zlokalizowanego w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów. Do nowo wybudowanych budynków wprowadzili się już pierwsi najemcy.

Business Garden tworzy dziewięć budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni 117 tys. mkw. rozlokowanych na działce o powierzchni 7 ha. Pierwsze trzy budynki kompleksu (ok. 38 tys. mkw.) oddano do użytku w 2016 roku w ramach pierwszego etapu inwestycji. W drugim, obecnie zakończonym etapie (ok. 79 tys. mkw.), oprócz liczącego 13 pięter biurowca, zrealizowano pięć sześciokondygnacyjnych budynków, które zostały zaprojektowane jako obiekty modułowe o charakterystycznym kształcie litery H. Zabudowę kampusu otacza duży ogród dostępny dla pracowników i mieszkańców miasta. Stanowi on kontynuację założeń projektowych architektury krajobrazu istniejącej części inwestycji.

W stworzonych na terenie ogrodu strefach relaksu najemcy mogą odpoczywać i uprawiać aktywności sportowe na świeżym powietrzu. Kompleks oferuje także rozbudowaną infrastrukturę dla rowerzystów oraz szereg udogodnień dla najemców. Oprócz pawilonu restauracyjnego zlokalizowanego w centralnej części zielonego dziedzińca, wraz z otwarciem kolejnej fazy pojawią się dodatkowe punkty usługowe, m.in. nowa kantyna i kawiarnia.

Kluczowe rozwiązania architektoniczne i techniczne zastosowane w budynkach, w szczególności w zakresie redukcji zużycia wody i energii oraz kontroli środowiska wewnętrznego, spełniają wymogi najwyższego poziomu certyfikacji ekologicznej LEED.

- Podstawowym założeniem projektu było zapewnienie komfortowych warunków pracy, a także umożliwienie naszym najemcom dalszego rozwoju w ramach kompleksu – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający, Vastint Poland.

Inwestorem i deweloperem Business Garden Wrocław jest Vastint Poland. W czerwcu spółka sprzedała trzy budynki pierwszego etapu inwestycji. Nowo wybudowana część kompleksu pozostanie w portfolio dewelopera i będzie przez niego zarządzana. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski, zaś generalnym wykonawcą inwestycji była firma Hochtief Polska.

 

Udostępnij >
T