Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
KOMES przekazał szpitalowi kamerę termowizyjną do monitoringu temperatury

Wrocławska firma inżynierska KOMES Sp. z o.o. przekazała kamerę termowizyjną do monitoringu temperatury pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego na ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Zarządzający firmą wyszli z inicjatywą przekazania do użytkowania, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego, kamery termowizyjnej służącej do monitoringu temperatury na potrzeby walki i ograniczania rozpowszechniania się wirusa COVID-19. Po wnikliwej analizie potrzeb, przedstawiciel UMWD zarekomendował przekazanie sprzętu do szpitala zakaźnego przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu, którego Personel jest szczególnie narażony na niebezpieczeństwo związane z potencjalnym zarażeniem wirusem.

Wykorzystując kamerę termowizyjną można z pewnej odległości dokonywać bezpiecznie pomiarów temperatury osób wchodzących do budynku szpitala lub wskazanego oddziału. Tradycyjne termometry są mniej dokładne od systemów termowizyjnych. Precyzja pomiarów jest szczególnie ważna w przypadku personelu medycznego, o którego zdrowie troszczy się całe społeczeństwo.

„Wraz z rozwojem sytuacji zastanawialiśmy się, w jaki sposób firma inżynierska może wspomóc naszych lekarzy i służby w walce z koronawirusem. Odpowiedzią jest nowoczesna technologia – czyli to, na czym się znamy. Zdecydowaliśmy się przekazać użytkowaną przez nas termowizyjną kamerę przemysłową FLIR, do wykorzystania w wyższym celu. Jednocześnie zakupiliśmy system termowizyjny od współpracującego z nami, jednego z producentów z Korei Południowej, czyli miejsca gdzie bardzo dobrze wykorzystuje się technologię do walki z pandemią. W ekspresowym tempie ściągamy system pomiarowy do Polski. Urządzenie to, również zadysponujemy do jednej z jednostek publicznych walczących z wirusem. W razie potrzeby możemy dostarczyć większą ilość tego sprzętu. W imieniu wszystkich pracowników firmy KOMES, dziękuję całej Polskiej służbie zdrowia za trud wkładany w walkę z epidemią” – komentuje właściciel Grupy KOMES dr. inż. Piotr Harnatkiewicz.

Kamera termowizyjna została przekazana szpitalowi 6 kwietnia.

Udostępnij >
T