Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Liczy się płynność finansowa

Twoja firma ma ambitne plany inwestycyjne? A może szukasz sposobu na zachowanie płynności finansowej? Rozwiązaniem jest pożyczka obrotowa oferowana w ramach programu przygotowanego przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Dzięki niej na atrakcyjnych warunkach można pozyskać nawet 500 tys. zł.

Przedsiębiorstwo, które chce odnieść sukces rynkowy, nie może stać w miejscu. Aby dorównać standardom unijnym musi stawiać na ciągły rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. To z kolei wymaga dużych nakładów finansowych – tym bardziej, że pieniądze potrzebne są nie tylko na realizację nowych inwestycji. Firmy potrzebują również środków na bieżące wydatki.

Regionalna pożyczka na prowadzenie działalności przygotowana przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju (DFR) to oferta skierowana do mikro, małych i średnich firm, których siedzibą jest województwo dolnośląskie. Jest ona udzielana na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach -  oprocentowanie roczne zaczyna się już od 2,87%, zaś prowizja wynosi 0%. Natomiast maksymalny okres spłaty to aż 3 lata.  Dużą przewagą tego rodzaju wsparcia jest również brak minimalnego okresu działania firmy. Oznacza to, że o takie wsparcie mogą ubiegać się nawet nowo powstałe przedsiębiorstwa.

Taka forma wsparcia finansowego daje dostęp do dodatkowych środków, które można przeznaczyć na dowolny cel. Pozyskane w ten sposób pieniądze pozwalają uregulować m.in. należności wobec dostawców, wynagrodzenia pracownicze oraz inne opłaty związane z codzienną działalnością firmy.

Pozwalają również na zachowanie płynności finansowej. Dostęp do dodatkowych środków, np. w momencie, gdy kontrahenci zalegają z należnościami, pozwala uniknąć przejściowych problemów finansowych w przedsiębiorstwie.

Wysoka maksymalna kwota pożyczki, atrakcyjne oprocentowanie oraz długi okres spłaty zobowiązania sprawiają, że zainteresowanie tego typu pożyczką cały czas rośnie. Jednak, aby ją otrzymać  spełnionych musi być kilka warunków. Przedsiębiorstwo nie może zatrudniać więcej niż 250 osób, a roczny obrót nie może przekraczać 50 mln euro. Musi też prowadzić swoją działalność na terenie Wrocławia lub w innych miejscowości znajdujących się w obrębie województwa dolnośląskiego.

Aby skorzystać z pożyczki obrotowej dla firm oferowanej przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju, trzeba skontaktować się z jednym z Regionalnych Pośredników Finansowych:

  • Agencja Leasingu i Finansów S.A. we Wrocławiu
  • Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A. we Wrocławiu
  • Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze
  • Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. w Nowej Rudzie
Udostępnij >
T