Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Mają zdrowie pod ścisłą kontrolą

Już ponad 5 tys. osób korzysta z urządzeń telemedycznych oferowanych przez „Tele-Zdrowie”. Dzięki temu w razie problemów zdrowotnych, mogą oni liczyć na szybką pomoc medyczną.

„Tele-Zdrowie” to innowacyjna forma świadczenia usług medycznych – diagnostyki i opieki zdrowotnej, łącząca w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, urządzenia telemedyczne, takie jak zdalne aparaty do mierzenia: EKG, ciśnienia tętniczego krwi, natlenienia krwi, poziomu cukru we krwi, masy ciała, temperatury czy objętości płuc umożliwiają nie tylko na przeprowadzenie koniecznych badań i szerokiej diagnostyki poza szpitalem czy inną placówką służby zdrowia, ale też pozwalają szybciej zareagować w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta w domu czy zakładzie pracy, a nawet na uratowanie mu życia.

- Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza tzw. opaska senioralna, która szturmem wchodzi na polski rynek – mówi Grzegorz  Sierechan, prezes  spółki Tele-Zdrowie”. –   Coraz więcej osób w starszym wieku może być dzięki temu pod stałą kontrolą i w razie kłopotów, szybko wezwać pomoc. Te same urządzenia telemedyczne są też doskonałym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, którym trudniej dotrzeć na badania, czy choćby do ośrodka zdrowia. Rozwiązanie to jest idealnym „aniołem stróżem” dla kierowców TIR-ów przebywających wiele godzin w trasie, gdzie trudno o konsultację medyczną  w przypadku problemów zdrowotnych, jak również bezpośrednio wezwanie pomocy.   

Obecnie w Polsce jedynie kilkanaście firm zajmuje się telemedycyną.  To branża, która dopiero od niedawna zaczęła się rozwijać w naszym kraju na szerszą skalę.

- Staramy się rozszerzać funkcjonalność naszych urządzeń – mówi Grzegorz Sierechan. – Chcemy rozwijać możliwości jakie one  dają na Szpitalne Oddziały Ratunkowe oraz w szpitalach specjalistycznych, a także przeprowadzać dzięki nim różnego rodzaju badania kliniczne. W tym też celu nawiązaliśmy współpracę z globalną marką, która zajmuje się produkcją glukometrów i pasków do tych urządzeń – Ascensia Diabetes Care. Mamy nadzieję, że pomoże to wielu osobom chorującym na cukrzycę.

Dzięki usłudze teleopieki możliwe jest monitorowanie stanu zdrowia przez całą dobą, siedem dni w tygodniu. Stąd też liczba osób korzystających z urządzeń telemedycznych rośnie z roku na rok.

 

Udostępnij >
T