Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Maseczka konieczna również w biurze

Od 28 listopada w Polsce obowiązują nowe zasady zasłaniania ust i nosa. Teraz jest to obowiązkowe we wszystkich zakładach pracy, niezależnie od zachowywanego dystansu społecznego

Aktualnie maseczki są obowiązkowe w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba. Zasada ta obowiązuje zarówno w gabinetach, jak i w powierzchniach open space, w kuchniach, pomieszczeniach socjalnych, holach, windach i na korytarzach. Nowe przepisy mają obowiązywać co najmniej do 27 grudnia 2020 r.

Cały czas obowiązkowe jest zakrywanie twarzy i nosa w budynkach użyteczności publicznej, w środkach publicznego transportu, na drogach i placach, promenadach, bulwarów, parkingach, na terenie nieruchomości wspólnych, w sklepach, na targowiskach oraz w kościołach i na cmentarzach. Maseczka jest tam konieczna nawet jeśli w okolicy nie ma nikogo.  

Obowiązujące przepisy dopuszczają także zakrywanie ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części np. chusty lub szalika, przyłbicy albo kasku ochronnego.

Maseczki nie są obowiązkowe w lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, na terenie rodzinnych ogródków działkowych, na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem.

Udostępnij >
T
separator