Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Miejsce dla ludzi dolnośląskiego biznesu

Rozmowa z Markiem Pasztetnikiem, prezesem Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

  • Właśnie ruszył zupełnie nowy portal Zachodniej Izby Gospodarczej – WroBiznes.  Skąd pomysł na to przedsięwzięcie?

- Informacja, inspiracja i integracja to główne filary, na jakich opiera się nasz nowy portal. Wprowadzamy na rynek zupełnie nowe miejsce w Internecie dla ludzi dolnośląskiego biznesu. Przede wszystkim, zależy nam na tym, aby przez jedno kliknięcie mogli nie tylko znaleźć ciekawe i aktualne informacje o tematyce gospodarczej, finansowej czy prawnej, ale również mieli możliwość zaprezentować swoje osiągnięcia, wymienić poglądy oraz wypromować swoje przedsięwzięcia. Ma to być przede wszystkim miejsce integrujące dolnośląskich przedsiębiorców.

  • Portal połączy więc ideę wrocławskiego miasta spotkań z ideą biznesu?

- Dokładnie tak. Żeby myśleć o rozwoju firm, potrzebny jest skuteczny networking. Chcemy wspierać środowiska biznesowe i naukowe w wymianie wiedzy i doświadczeń, dzięki czemu będziemy promować ideę innowacyjności. Przedsiębiorcy będą mieli szansę nie tylko zapoznać się z tym, co dzieje się na lokalnym rynku, ale także zaprezentować swoje największe osiągnięcia i nawiązać owocną współpracę biznesową. Liczymy na to, że będzie to miejsce spotkań biznesu dolnośląskiego, a  z czasem również transgranicznego, obejmującego swym zasięgiem również Niemcy i Czechy. Mamy nadzieję, że przełoży się to na rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie, co jest ideą Zachodniej Izby Gospodarczej.

  • Co nowego czeka czytelników?

- Chcemy dostarczać wyselekcjonowane, wiarygodne i dobrze napisane treści w prostej i przejrzystej dla czytelnika formie. Z pewnością nowa będzie również grafika inspirowana najnowszymi trendami w projektowaniu stron www, ale przede wszystkim nowoczesna funkcjonalność portalu oparta o zasadę intuicyjności, zgodna z przyzwyczajeniami użytkowników Internetu. Mamy nadzieję, że uczyni to portal przydatnym i przyjaznym nie tylko dla przedsiębiorców, ale również wszystkich osób interesujących się działalnością przedsiębiorstw i gospodarką Dolnego Śląska.

  • Zarejestrowani użytkownicy portalu będą mogli liczyć na dodatkowe korzyści…

- Rzeczywiście. Dla tych, którzy zechcą być nieco bardziej aktywnymi użytkownikami WroBiznes, przygotowaliśmy platformę społecznościową umożliwiającą wzajemne rekomendacje, zapytania ofertowe, propozycje usługowe oraz poszukiwania nowych kadr. Zyskają jeszcze więcej możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych, pozyskania profesjonalnej wiedzy przydatnej w prowadzeniu przedsiębiorstw, a także skorzystania m.in. z grup zakupowych czy rekomendacji pracowników, co z pewnością przełoży się na realne korzyści finansowe. Będą mogli również aktywnie uczestniczyć w wielu toczonych tu dyskusjach, istotnych dla społeczności przedsiębiorców oraz komentować bieżące wydarzenia gospodarcze. Mam nadzieję, że odnajdą tu optymalną przestrzeń dla siebie, która pozwoli im na rozszerzenie ich własnej aktywności biznesowej.

Dziękuję za rozmowę.  

Udostępnij >
T