Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W marcu odbędzie się Kongres Firm Rodzinnych

Już 3 i 4 marca we Wrocławiu spotkają się przedsiębiorcy rodzinni na jedynym na Dolnym Śląsku i jednym z największych w Polsce wydarzeń adresowanych właśnie do nich

Kongres Firm Rodzinnych jest najważniejszym w regionie wydarzeniem skierowanym do przedsiębiorców rodzinnych – zarówno tych małych, działających lokalnie, jak i tych dużych, którzy obecni są na rynku krajowym i międzynarodowym. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszono właścicieli firm i członków rodzin zaangażowanych w prowadzenie przedsiębiorstw oraz pokolenie sukcesorów, czyli następców przygotowujących się do zarządzania w przyszłości biznesem rodzinnym.

Jest to wydarzenie unikalne pod względem merytorycznym. Z jednej strony stanowi okazję do spotkania przedsiębiorców i wymiany doświadczeń, z drugiej skupia ekspertów z obszarów zarządzania, prawa, handlu, marketingu i wielu innych, mających bezpośredni wpływ na prowadzenie firmy. Podczas dwudniowego wydarzenia przedstawiciele firm oraz eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem. Będą też dyskutować i odpowiadać na pytania uczestników.

Istotna własność

Tegoroczna edycja Kongresu Firm Rodzinnych odbędzie się pod hasłem „Własność zobowiązuje”.

- Oznacza to, że chcemy analizować różne problemy z obszaru zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem rodzinnym poprzez pryzmat odpowiedzialności za przyszłość, rozwój, otoczenie i ciągłość działania, ale też za swoich pracowników i za swoje rodziny – zapowiada dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB, inicjator i twórca Kongresu Firm Rodzinnych.

W tym roku zaplanowane są m.in.: dyskusje i prezentacje związane z innowacyjnymi modelami sukcesji, pokazujące rolę kobiet i partnerstwa w sukcesie firmy rodzinnej, poświęcone zarządzaniu pracownikami firmy rodzinnej oraz podkreślające rolę aktywności zagranicznej w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

Zaprezentowane zostaną także inspirujące i przełomowe koncepcje oraz modele rozwojowe firm rodzinnych, które mogą być wzorem i natchnieniem dla uczestników. W planie są także spotkania warsztatowe i networkingowe. Uczestnicy będą również zaproszeni do strefy prezentacji, gdzie motywem przewodnim będą osiągnięcia dolnośląskich manufakturowych wytwórców win i serów

Ponad 330 uczestników w 2019 r.

W poprzedniej edycji Kongresu Firm Rodzinnych uczestniczyło 330 osób, przeprowadzono 5,5 godziny rozmów plenarnych, wystąpiło 29 mówców i odbyło się 18 godzin warsztatów prowadzonych przez 6 ekspertów. W gronie prelegentów byli przedstawiciele m.in. takich firm, jak: Inglot, Zieta Prozessdesign Studio, Kaczmarski Group, Runoland Sp. z o. o., NavSim Polska Sp. z o.o., PPH VITBIS Sp. z o.o., Unilight Polska Sp. z o.o. czy Huta Szkła Kryształowego Julia.

Kongres Firm Rodzinnych odbędzie się w Haston City Hotel przy ul. Irysowej 1-3 we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy na stronie https://www.wsb.pl/wroclaw/krf-zapisy

Organizatorami wydarzenia są Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Centrum Biznesu Rodzinnego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Związek Pracodawców Polska Miedź.

Udostępnij >
T