Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nieruchomości premium na wznoszącej

Mijający rok umocnił segment nieruchomości premium, potwierdzając, że są one znacznie bardziej odporne na zmiany zachodzące na rynku. Szacunkowa wartość rynku premium w Polsce to już 2,3 miliarda złotych.

Osoby zamożne wciąż chętnie inwestują środki pieniężne w ekskluzywne apartamenty, wybierając je jako stabilną formę lokowania kapitału. Dodatkowo segment premium, ze względu na ograniczoną dostępność nie traci na wartości.

W 2021 roku ceny nieruchomości premium w Polsce osiągały zawrotne wartości, a za „m2” trzeba było zapłacić nawet o 15% więcej niż rok wcześniej.  Ze względu na rosnący popyt dalszy wzrost cen prognozowany jest również w tym roku.

- Inwestowanie kapitału w nieruchomości luksusowe jest w tym momencie najlepszą alternatywą dla lokat, a rosnąca inflacja dodatkowo wzmocniła ten trend – mówi Tomasz Karpiel, Chief Operations Officer w Angel Poland Group. – Dużą grupę naszych klientów stanowią osoby, wybierające nieruchomości premium jako gwarancję na korzystne przechowanie lokowanego kapitału oraz wzrost jego wartości w czasie. W Angel Poland Group pod koniec 2021 roku przystąpiliśmy do wydawania apartamentów w dwóch naszych projektach Angel Stradom i Angel City Wrocław. Wartość apartamentów, które zdążyliśmy wydać do końca grudnia 2021 roku wyniosła około 160 milionów złotych, przy czym kontynuujemy tą sprzedaż w roku bieżącym. Obecnie wydajemy lokale (w wybudowanych już obiektach), o wartości przekraczającej kolejne 190 milionów złotych. Przewidujemy nie tylko stabilność w naszym segmencie, ale widzimy dalszy potencjał wzrostowy – dodaje Tomasz Karpiel.

Również we Wrocławiu, prestiżowe apartamenty w najciekawszych miejscach sprzedają się lepiej niż kilka lat temu, pomimo nawet 15 procentowego wzrostu cen. Wartość „m2” na wrocławskim rynku nieruchomości premium zaczyna się od 11 500 złotych, a coraz częściej przekracza barierę 30 tysięcy złotych.

– Wrocław, obok Warszawy, Krakowa i Trójmiasta jest dziś jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia. Spodziewamy się, że ceny nieruchomości premium we Wrocławiu na dłużej utrzymają swój poziom z końca 2021 roku – mówi Iwona Jurczenko, Sales and Marketing Director – West.

Ostanie lata wyraźnie pokazują, że w dużych miastach deweloperzy mierzą się z niedoborem atrakcyjnych gruntów pod inwestycje. W 2021 roku cała branża musiała liczyć się z rosnącą ceną materiałów budowlanych, kosztami energii, paliw i transportu, co w dużej mierze wpłynęło na określanie wartości inwestycji.

Udostępnij >
T
separator