Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Niezwykłe animacje z Wrocławia

Wiedźmin III, Dead Island, Dying Lights, Kaboo, Real Boxing czy This War of Mine to tylko niektóre produkcje, do których wykorzystano animacje stworzone przez wrocławską firmę Dash Dot Creations

Dash Dot Creations to studio animacji i post-produkcji z Wrocławia, które od jedenastu lat realizuje projekty w zakresie grafiki oraz stylizowanej i realistycznej animacji 3D na potrzeby reklam, gier, prezentacji multimedialnych, teaserów, trailerów oraz efektów specjalnych. Na swoim koncie ma dziesiątki produkcji - zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, począwszy od strony kreacji stylistyki animacji, aż do etapu dostarczenia klientowi zrealizowanych ostatecznie animacji.

- Dziesiątki tysięcy sekund animacji dla różnych projektów pozwoliło naszemu zespołowi nabyć olbrzymie doświadczenie i stać się wysoce wyspecjalizowaną firmą w tym obszarze – mówi Mariusz Radomski, właściciel i prezes Dash Dot Creations. – Dotychczas mieliśmy okazję pracować przy takich produkcjach jak: Wiedźmin III, Dead Island, Dying Lights, Kaboo, Real Boxing, This War of Mine oraz wielu innych ciekawych projektach.

Animacje tworzone w studio Dash Dot Creations wyróżniają się wysokim stopniem jakości, co zostało docenione przez głównych producentów gier na rynku polskim takich, jak CD Projekt Red, Techland, 11 Bit, Artifex Mundi, Bloober Team, The Farm 51, Vivid Games oraz na rynkach europejskich. Zaowocowało to współpracą przy licznych popularnych produkcjach.

Dużym atutem Dash Dot Creations jest własny system Motion Capture, który przyspiesza prace animacyjną podwyższając zarazem odwzorowanie rzeczywistego ruchu. Technologia ta oparta jest na systemie Optitrack z 36 kamerami. Pozwala na nagrywanie z prędkością 120 klatek na sekundę, co umożliwia uchwycenie szybkiego i dynamicznego ruchu postaci. Obszar roboczy wynosi tu 20-70 mkw.

Wrocławska firma przygotowuje sesje, począwszy od zaplanowania, poprzez pracę z profesjonalnymi aktorami, nagranie, aż po dostarczenie ostatecznych animacji na wybranym modelu postaci wygenerowanej w technice 3d.

Dash Dot Creations zrealizował także wiele animacji do znanych reklam emitowanych na małym i dużym ekranie m.in. dla BGŻ, Kubusia, Fruktajl, Kellogs, Bakoma 7 Zbóż, Bonduell, Berlinka, Polsatu czy Samsunga.

Udostępnij >
T