Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Niższe ceny gazu dla piekarni i cukierni

Począwszy od 1 kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą mogły skorzystać z obniżonej, względem cen rynkowych, stawki na gaz. Apelował o to Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP, do którego z prośbą o pomoc zwracali się właściciele firm zmuszeni do zamykania działalności ze względu na rosnące koszty.

Od 1 kwietnia piekarnie i cukiernie będą korzystać z obniżonych stawek za gaz do 200,17 zł za MWh - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Pomoc dla małych, średnich rodzinnych piekarni wielopokoleniowych ma obowiązywać do końca roku. Nie będzie ona dotyczyć wielkich sklepów sieciowych.

– Dla części firm np. piekarni cena gazu stanowi bardzo poważny udział w kosztach. Przełożenie kosztów zakupu gazu na cenę produktów może grozić odpływem klientów, upadkiem firmy. W piekarnictwie duże firmy handlowe stosują ceny dumpingowe na podstawowe produkty np. utrzymują cenę bułki "kajzerki na poziomie 35 groszy " wyrównując straty z tego tytułu zwiększeniem marży na innych produktach. Małe piekarnie nie są w stanie takich rzeczy robić i konkurować z wielkim biznesem. – komentował Adam Abramowicz – Rzecznik Przedsiębiorców. – Będzie to ogromna ulga dla piekarni i cukierni, które będą mogły choć nieznaczenie ograniczyć koszty prowadzenia działalności _ dodał.

 

Udostępnij >
T
separator