Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowe połączenie z Wrocławia do Chorwacji

W maju ruszają loty z Wrocławia do Zadaru. Nowy kierunek uruchamiają linie Ryanair. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu

Przelot na trasie z Wrocławia do Zadaru potrwa tylko 1,5 godz. Podróżni będą mieli do dyspozycji dwa rejsy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki. Połączenie zostanie uruchomione 1 maja.

– Chorwacja jest w Polsce bardzo lubiana, a do jej walorów turystycznych nikogo nie trzeba przekonywać – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. - Zadar wzbogaca wachlarz kierunków południowych i wszystko wskazuje na to, że ta destynacja będzie się cieszyła dużym powodzeniem 

Zadar to piękne stare miasto nad Adriatykiem, w północnej części Dalmacji, z bogactwem historycznych budynków i kościołów, Pałacem Książęcym i elegancką starówką. Niektóre fragmenty pamiętają jeszcze czasy rzymskie. Dużą turystyczną atrakcją jest instalacja „organy morza”, czyli kamienne schody przy wybrzeżu grające „muzykę morza”, gdy woda uderza i wlewa się do ich wnętrza. Jest także nowoczesny pomnik słońca oraz Muzeum Antycznego Szkła. Region słynie też z produkcji doskonałych win białych i czerwonych, a na zadarskim targu rybnym można kupić świeże ryby i owoce morza. Zadar jest też idealną bazą wypadową do położonego nieopodal Parku Narodowego Kornati – archipelagu 147 wysp i wysepek. Okolice miasta słyną też z malowniczych gór, jezior, kanionów i wodospadów.

Z okazji ogłoszenia nowej trasy, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety do Zadaru już od 95 zł na podróż w maju i w czerwcu. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonywać na stronie przewoźnika  już od 13 grudnia.

Obecnie na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się: 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych oraz 8 czarterowych.

 Wiosną 2020 roku w ofercie tanich linii pojawią się jeszcze dwie nowości: Cagliari, czyli stolica Sardynii, oraz Zaporoże, czyli już siódme połączenie z Wrocławia na Ukrainę. Nowością wśród kierunków będzie Oslo Gardermoen, największe międzynarodowe lotnisko Norwegii i ważny hub przesiadkowy dla podróży transatlantyckich. To połączenie 30 marca otwierają linie Norwegian. Bilety na nowe połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźników. Natomiast już 1 lutego do rozkładu wracają loty do Bari, czyli na południe Włoch, nad Adriatykiem.

 

Udostępnij >
T