Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowelizacja specustawy o COVID-19

Tarcza antykryzysowa. Wszystko, co musi wiedzieć przedsiębiorca o projektowanych rozwiązaniach.

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt nowelizacji specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. „Tarcza antykryzysowa” ma z założenia ochronić zarówno firmy, jak i obywateli przed gospodarczym szokiem wywołanym epidemią.

Jeszcze w tym tygodniu projekt ustawy ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów, a następnie skierowany do parlamentu. Pod koniec tygodnia planowane jest posiedzenie Sejmu. Zgodnie z planem nowe rozwiązania mają wejść w życie pod koniec marca. Przedsiębiorcy oczekiwali z niecierpliwością na rozwiązania wspierające biznesy, które znalazły się w bardzo poważnych kłopotach. Pytanie – czy proponowane rozwiązania są wystarczające i czy rzeczywiście będą stanowić realną pomoc?

Zespół Mariański Group Zachód Doradztwo Prawno-Podatkowe Sp.K z siedzibą we Wrocławiu przygotował dla Państwa zestawienie głównych, istotnych dla biznesu założeń, zawartych w projekcie ustawy.

Pobierz dokument: NOWELIZACJA SPECUSTAWY O COVID-19

Udostępnij >
T