Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Nowy przewodnik dla wrocławskich przedsiębiorców

Rozszerzona lista wrocławskich instytucji otoczenia biznesu i szczegółowe informacje na temat rejestracji firmy, to tylko niektóre z zagadnień opisanych w nowym wydaniu „Przewodnika wrocławskiego przedsiębiorcy”. Zaktualizowaną broszurę można pobrać zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji językowej.

„Przewodnika wrocławskiego przedsiębiorcy” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy mają pomysł na biznes, ale nie wiedzą od czego zacząć. Dowiedzą się z niego, m.in. jak – krok po kroku – założyć jednoosobową firmę, spółkę cywilną, spółkę prawa handlowego, a nawet spółdzielnię socjalną.  Sprawdzą, do której komórki Urzędu Miejskiego udać się po zezwolenie na prowadzenie działalności związanej z przetwarzaniem odpadów, gdzie zaopiniować formę i lokalizację ogródka działkowego, a gdzie złożyć wniosek o zezwolenie na organizację imprezy masowej.

Nowy „Przewodnik wrocławskiego przedsiębiorcy” to także baza adresowa ponad 60 wrocławskich instytucji otoczenia biznesu, czyli podmiotów, które np. mogą pomóc w uzyskaniu dofinansowania lub dotacji, ułatwią nawiązanie kontaktu z innymi przedsiębiorcami, udostępnią przestrzeń biurową, czy zaoferują udział w specjalistycznym szkoleniu. 

Z nowego wydania Przewodnika będą mogli teraz skorzystać także obcokrajowcy. Zaktualizowana broszura jest dostępna również w języku angielskim.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Punkcie Informacji Gospodarczej w Urzędzie Miejskim Wrocławia przy ul. Świdnickiej 53 (pokoje 311, 315), tel. +48 71 777 78 19 / +48 71 777 75 31, e-mail: brg@um.wroc.pl

Udostępnij >
T