Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Od soboty jeszcze więcej obostrzeń

Zamknięte sklepy meblowe i budowlane, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także mniej osób w pozostałych sklepach – to część obostrzeń, które będą obowiązywały od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier i minister zdrowia zapowiedzieli nowe obostrzenia, które będą obowiązywały przez dwa tygodnie – od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r. Ma to bezpośredni związek z aktualną sytuacją epidemiczną. W czwartek, 25 marca, odnotowano bowiem najwyższą liczbę zachorowań od początku pandemii - ponad 34 tys. oraz 575 zgonów z powodu Covid-19.

Według nowych obostrzeń sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. zostaną zamknięte. Pozostaną natomiast otwarte hurtownie i składy budowlane. W placówkach handlowych pow. 100 m kw. i kościołach będzie obowiązywał limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw. Zamknięte zostaną także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nieczynne będą też przedszkola i żłobki. Będą mogły do nich uczęszczać jedynie dzieci służb medycznych i mundurowych. Ograniczona zostanie także działalność obiektów sportowych, które pozostaną do dyspozycji jedynie zawodowych sportowców.

 Cały czas będą także obowiązywały obostrzenia wprowadzone dotychczas, czyli zamknięte hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych, kina, teatry, muzea i galerie sztuki, sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych. Nieczynne są też siłownie, kluby fitness, solaria i kasyna. Natomiast szkoły działają w trybie zdalnym.

– Polska znajduje się dzisiaj w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. Zbliżamy się do granicy wydolności służby zdrowia. Jesteśmy krok od granicy, za którą nie będziemy mogli leczyć właściwie pacjentów. Zrobimy wszystko, aby do tego nie dopuścić – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji.

 

 

 

Udostępnij >
T
separator