Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Pisarz z Grupy Impel pomaga podopiecznym fundacji

Tadeusz Szczęsny, manager produktu w Impelu, wydał zbiór opowiadań pt. „Zaginiony Horyzont”. Część dochodu ze sprzedaży książki przeznaczy na rzecz Fundacji ProCuro

Największą pasją Tadeusza Szczęsnego jest wspinaczka górska. Właśnie wydał zbiór opowiadań „Zaginiony horyzont” – zapis swoich doświadczeń, wspomnień, anegdot związanych ze wspinaczką oraz ludźmi dzielącymi tę pasję. Z dużą dozą poczucia humoru i wrażliwości opisuje w nim historie, które zainteresują nie tylko osoby związane ze środowiskiem górskim. W niektórych opowiadaniach góry są głównym bohaterem tekstów, a w innych stają się tłem dla relacji międzyludzkich lub poświęceń dla pasji. Do wydania tekstów, które powstały w latach 1976-2008, namówił autora prof. Jacek Kolbuszewski, historyk literatury, autor licznych książek o tematyce górskiej.

– Dla wielu pracowników wiadomość o tym, że Tadeusz wydał zbiór świetnych opowiadań było dużym zaskoczeniem – mówi Kamila Paliwoda, manager ds. PR w Grupie Impel. - Książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród współpracowników, którzy jednocześnie docenili i przyłączyli się do akcji zainicjowanej przez naszego kolegę. Autor zadecydował, że 4 zł z każdej książki sprzedanej na stronie wydawnictwa trafi na rzecz Fundacji ProCuro, która wspiera rehabilitację niepełnosprawnych dzieci poprzez działalność artystyczną, różnego rodzaju autorskie warsztaty twórcze – plastyczne, muzyczne, kulinarne czy ekologiczne. Grupa Impel wspiera Fundację od początku jej działalności.

Podczas spotkania autorskiego zorganizowanego dla pracowników Grupy Impel, Tadeusz Szczęsny opowiadał o swojej książce, jak również o idei wolontariatu.

– Człowiek chory jest zawsze samotny, dlatego warto ofiarować mu swój czas. On jest najcenniejszy – przekonywał Tadeusz Szczęsny. – Dlatego wspieranie fundacji Pro Kuro ma sens.

Egzemplarze, które wspierają Fundację może nabyć każdy. Wystarczy zamówić książkę „Zaginiony Horyzont” na stronie wydawnictwa STAPIS i w koszyku zamówienia – w miejscu na uwagi do zamówienia – wpisać hasło „ProCuro”. Wówczas 4 zł z każdej sprzedanej w ten sposób książki trafi na rzecz fundacji.

Udostępnij >
T