Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Pociągiem z Wrocławia do Pragi

W grudniu zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Pragi. Podróżni będą mogli skorzystać z dwóch połączeń w każdą sobotę i niedzielę.

Planowane  połączenie znajdzie się w nowym rozkładzie jazdy pociągów, który wejdzie w życie 9 grudnia 2019 r. Obsługiwać je będą pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express, a po polskiej stronie Koleje Dolnośląskie. Do dyspozycji podróżnych będą dwie pary pociągów kursujących w każdy weekend, po jednej parze każdego dnia. W pozostałe dni pasażerowie będą mogli skorzystać z działających do tej pory połączeń z przesiadką w Lichkovie i Uściu nad Orlicą.
Uruchomienie nowego połączenia to efekt rozmów przedstawicieli władz samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego.

- Cieszę się, że udało nam się dogadać z Czechami, bo zarówno nam, jak i naszym zagranicznym partnerom od dawna zależało na takim połączeniu – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. - Dzięki temu wycieczkę do Pragi i z powrotem będziemy mogli zaplanować nawet w ciągu jednego dnia.

- Liczę, że ta decyzja wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego, nie tylko Dolnoślązaków w Pradze, ale również gości z Czech na Dolnym Śląsku – twierdzi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Nowe połączenie pozwoli skrócić czas podróży do Pragi. Obecne podróż z przesiadkami trwa powyżej pięciu godzin. Bezpośredni pociąg będzie pokonywał trasę w czasie nieco powyżej czterech godzin.

Udostępnij >
T