Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Pod Wrocławiem powstaje nowa fabryka Siemensa

W podwrocławskim Mirkowie rozpocznie działalność zakład Siemensa, produkujący nowoczesne szafy sterownicze dla Przemysłu 4.0. Produkcja ma ruszyć w październiku tego roku.

Siemens planuje ulokować swoją nową fabrykę na terenie parku logistycznego MLP Wrocław, zlokalizowanego w Mirkowie, w gminie Długołęka. To pierwsza inwestycja koncernu w Polsce. Inwestor nie zdradził, ile będzie kosztować budowa fabryki. 

Zatrudnienie znajdzie tu około 150 osób, głownie na stanowiskach technicznych oraz menadżerskich. Rozpoczęła się już rekrutacja.  

W zakładzie Siemensa powstawać będzie blisko 1250 szaf sterowniczych rocznie. Urządzenia te są centrum dowodzenia  nowoczesnych zautomatyzowanych fabryk, które są charakterystyczne dla Przemysłu 4.0.  Zapotrzebowanie na nie jest więc coraz większe.  

– O lokalizacji inwestycji na terenie Polski przestały już decydować niskie koszty pracy – uważa Adam Ambrozik, prezes Związku Pracodawców Firm Produkcyjnych. - Rozwój technologiczny, automatyzacja i robotyzacja produkcji, innowacje, a przede wszystkim kwalifikacje pracowników to elementy, które dzisiaj stają się przewagą konkurencyjną Polski jako miejsca inwestycji . Cieszę się, że firmy takie jak Siemens te przewagi dostrzegają i skutecznie wykorzystują, aby rozwijać swój biznes, napędzając przy tym wzrost oraz innowacyjność naszej gospodarki.

Swoje szafy sterownicze Siemens zamierza produkować głównie na potrzeby  branży motoryzacyjnej oraz maszynowej.  Ich odbiorcami będą przede wszystkim polskie i niemieckie firmy, ale także  zakłady z Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch.

W przyszłych planach koncernu jest już dalsza rozbudowa zakładu i linii montażowych.

Udostępnij >
T