Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Pogłębili wiedzę, nawiązali kontakty

Kilkudziesięciu właścicieli małych i średnich firm wzięło udział w ostatniej edycji „Akademii Przedsiębiorcy”. Rozmawiali m.in. o podatkach, bankowości, bezpieczeństwie w sieci oraz tworzeniu miejsc pracy. Nawiązali też wiele cennych kontaktów biznesowych.

„Akademia Przedsiębiorcy” odbyła się 27 lutego 2020 r. w Centrum Biznesowo - Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z całego Dolnego Śląska.

- Cieszymy się, że tak wielu osobom zajmującym się biznesem zależy na pogłębianiu swojej wiedzy na temat różnych aspektów prowadzonej działalności gospodarczej – mówi Eliza Greber, wiceprezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – Z pewnością niezwykle ważne są również nowe kontakty biznesowe, które udało się nawiązać podczas spotkania. Mogą one przyczynić się nie tylko do wymiany doświadczeń, ale również nawiązania owocnej współpracy.

Wśród zagadnień poruszanych w trakcie „Akademii Przedsiębiorcy” znalazły się m.in. zmiany w ordynacji podatkowej i innych ustawach podatkowych 2019-2020, o których mówił Piotr Szalbierz, doradca podatkowy i Partner w Mariański Group Zachód Doradztwo Prawno-Podatkowe Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu. O bankowości biznesowej opowiedział Adam Wąsiewicz, Dyrektor Regionu Wrocław – BNP Paribas, a o finansowaniu środków trwałych – Łukasz Ryś, doradca ds. Leasingu PNB Paribas. Z kolei o tym, jak poprawić płynność finansową w firmie radził Paweł Młyńczyk, Menedżer Bankowości Biznesowej – BNP Paribas. Natomiast możliwości wsparcia dla firm tworzących nowe miejsca pracy, przybliżył Maciej Sałdacz z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. Ostatnim akcentem spotkania była prelekcja Marzeny Anny Wójcik z biura komunikacji TAURON Dystrybucja S.A. nt. programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz w pracy”, którego celem jest edukacja pracowników różnych firm i branż oraz dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z urządzeń elektrycznych i bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Uczestnicy spotkania mogli również skorzystać z konsultacji z ekspertami specjalizującymi się we wszystkich omawianych zagadnieniach. Do ich dyspozycji były nie tylko stoiska partnerów wydarzenia, ale także Punkt Informacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, gdzie wszyscy zainteresowani  mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat możliwości finansowania projektów z funduszy unijnych m.in. funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dotacji do szkoleń, promocji na rynkach zagranicznych, dotacji dla innowacyjnych firm oraz pożyczek unijnych.

Partnerami wydarzenia byli: Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu, BNP Paribas, Mariański Group Zachód Doradztwo Prawno-Podatkowe Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu, TAURON Dystrybucja S.A. oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Patronat medialny nad wydarzeniem objął WroBiznes.pl

Udostępnij >
T