Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Pokażą wrocławski biznes

Już 17 października odbędzie się trzecia edycja „Made in Wrocław”. To wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, na którym mieszkańcy miasta mogą zobaczyć najnowsze wynalazki i technologie, a szefowie wielkich firm opowiedzieć o swoich sukcesach.

„Made in Wrocław” to połączenie bezpłatnych targów dla mieszkańców oraz odbywającej się równolegle prestiżowej konferencji biznesowej. Wrocław jako pierwszy w kraju zdecydował się zaprosić firmy do tego, by pochwaliły się, co nowoczesnego tworzą i za darmo pozwoliły skorzystać z tego mieszkańcom miasta.

W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać autorski symulator jazdy bolidem Formuły 1 stworzony przez Festo, a także wynalazki oraz innowacje takich firm jak Selena, 3M, BSH, Mondelez, WABCO czy Whirlpool oraz wielu wrocławskich startupów. Natomiast w konferencji biznesowej wezmą udział słynni menedżerowie firm działających we Wrocławiu lub związanych ze stolicą Dolnego Śląska. Jednym z głównych prelegentów będzie Henry McGovern, założyciel firmy AmRest, która powstała w 1993 roku w stolicy Dolnego Śląska, a dziś ma 2,1 tys. restauracji w 26 krajach. Spółka rozwija portfolio marek takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę oraz współpracę typu joint venture. Pod przywództwem McGoverna wartość AmRestu wzrosła ze 100 mln do blisko 3 mld dolarów. Choć w 2019 roku Amerykanin odszedł ze spółki, to nadal mieszka we Wrocławiu. Obecnie zajmuje się m.in. inwestowaniem w startupy.

Na „Made in Wrocław” wystąpi także Filip Granek - założyciel i prezes zarządu XTPL, firmy rozwijającej przełomową technologię nanodruku. Granek został „Przedsiębiorcą Roku 2018” w konkursie firmy EY, a kilka miesięcy temu jego spółka weszła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz rozpoczęła działalność w USA.

Wśród uczestników konferencji nie zabraknie także przedsiębiorczych kobiet: Katarzyny Turkiewicz prezes zarządu w HPE Global Business Center czy Katarzyny Byczkowskiej, pierwszej kobiety, która została dyrektorem zarządzającym w firmie BASF Polska. Wystąpi także Aldona Janeczko z Ringier Axel Springer Polska.

Konferencję poprowadzi Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy oraz redaktor naczelny portalu Onet.pl. Zarówno konferencję, jak i targi otworzy prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Organizatorem Made in Wrocław jest Urząd Miasta Wrocławia oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

„Made in Wrocław” odbędzie się 17 października 2019 r.we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Udostępnij >
T