Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQube wznowił działalność stacjonarną i za darmo doradza przedsiębiorcom. Porady dotyczą szczególnie problemów wywołanych pandemią koronawirusa.
https://www.youtube.com/watch?v=1cmaT3IrqTY
COVID-19 postawił przedsiębiorców w niezwykle trudnej sytuacji, część z nich musiała zamknąć lub ograniczyć swoją działalność.
- Jest tragicznie. W naszej branży szkoleniowej wszystko stoi. O ile teorię można zrobić zdalnie, kursanci mogą uczyć się w domu, o tyle z praktyką muszą czekać, aż to wszystko przejdzie - mówi Monika Kowalczyk, właścicielka szkoły jazdy.
- Cała branża beauty została zamknięta odgórnie. Mamy zakaz wykonywania zawodu w swoich salonach. My z pracownicami mojego salony taką decyzję podjęłyśmy już wcześniej - wyjaśnia Anna Prabucka, Magia Salon Urody.
- Z dnia na dzień zaprzestaliśmy swojej działalności i z dnia na dzień przestaliśmy zarabiać. Po prostu przestaliśmy funkcjonować - dodaje Piotr Mońka, współwłaściciel Czajowni Wrocław.
Sytuacja jest nietypowa, dlatego przedsiębiorcy potrzebują wsparcia, które oferuje inQube.
- W tej chwili przedsiębiorcy najbardziej oczekują wsparcia i informacji odnośnie do ZUS-u lub poradzenia sobie z sytuacją finansową w ich firmie. Podatki i inne obciążenia są duże. W tym obszarach przedsiębiorcy szukają wsparcia - zaznacza Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQube.
inQube oprócz doradztwa internetowego, dostępny jest również stacjonarnie. Aby skorzystać z pomocy, wystarczy przyjść lub umówić się na spotkanie telefonicznie. Pracownicy są wyposażeni w środki ochrony osobistej, aby zmniejszyć ryzyko związane z koronawirusem.
- Konsultantów jest dużo. W zależności od tego, jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje przedsiębiorca, tam go pokierujemy. Mamy różnych konsultantów. Chodzi tu o bycie ekspertem i o tematy, w których dzielą się swoimi doświadczeniami. Współpracujemy również z kancelariami i doradcami prawnymi - wyjaśnia Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQube.
Inkubator stawia na doradztwo i analizę działaności firm, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku. Przedsiębiorcy mogą zasięgnąć porady dotyczącej na przykład podatków, kwestii prawnych lub restrukturyzacji firmy.
- Te usługi są od bezpłatnego doradctwa aż do tego, że firmy mogą nam zlecić plan restrukturyzacji, który pewnie będzie trwał. Bardzo ważne jest wyczucie momentu, czy firmę zawiesić czy podpowiedzieć, że firma może upaść, więc nad tym też staramy się czuwać - dodaje Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQube.
Informacje dostępne są również na stronie internetowej Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Źródło: Telewizja Echo24