Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Ponad 19 tys. biegaczy zgłosiło się do Poland Business Run

Tegoroczna edycja charytatywnego biegu Poland Business Run odbędzie się w nowej, bezpiecznej formule. Zapisy zostały zakończone, nadal jednak można pomóc, włączając się w akcję „Pomagam Bardziej”.

Ponad 19 tys. osób, czyli prawie 4 tys. drużyn zadeklarowało swój udział w biegu i tym samym przyczyni się do sfinansowania protez oraz rehabilitacji dla podopiecznych Fundacji Poland Business Run. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników, tegoroczna edycja odbędzie się w wyjątkowej odsłonie. Biegacze pokonają dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. W dniu imprezy, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

Szansa na nowe życie

W tym roku przedstawiciele wrocławskich firm pobiegną, m.in. dla Waldemara Koniecznego i Kacpra Hały. Waldemar to 30-latek z Wielkopolski, któremu po 15 latach walki z niewydolnością żylną kończyn dolnych, amputowano najpierw jedną, a potem drugą nogę. Choroba jednak nie stanęła mu na drodze w uprawiania sportów. Jego pasją jest pływanie, ponieważ w wodzie czuje się wolny. Pasjonuje się również wędkarstwem. Wierzy, że gdy tylko stanie na obie nogi będzie mógł również spróbować innych sportów. Wielkim marzeniem Waldka jest bieganie, a jego planem na najbliższy czas zakup drugiej protezy nogi. Kwota zebrana podczas Wrocław Business Run 2020 pozwoli na zakup wymarzonej protezy, dzięki której Waldemar odzyska samodzielność, a w rezultacie będzie miał szansę na powrót do pracy.

– Do Fundacji wnioskowałem o pomoc w zakupie protezy nogi – mówi Waldemar Konieczny. - Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będę mógł wrócić do sprawności, wędkować i spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Wszystkim uczestnikom biegu już teraz chciałbym podziękować za to, co robicie, bo nieczęsto spotyka się osoby chcące bezinteresownie pomóc innym ludziom. Jesteście wielcy!

Kolejną osobą, która uzyska wsparcie dzięki wielkim sercom dolnośląskich firm, jest Kacper Hała. Aktywny 20-latek stracił nogę na wysokości uda w wyniku wypadku rolniczego. Mimo tego nie poddał się i odnalazł pasję w sporcie. Obecnie należy do kadry Polski AMP Futbolu, gdzie trenuje piłkę nożną dla osób po amputacji. Poprzez intensywne treningi Kacper dąży do osiągnięcia możliwie jak największej sprawności fizycznej. Proteza nogi da mu szansę sprawdzenia swoich sił w innych dyscyplinach sportowych. Jego marzeniem jest również rozpoczęcie własnej działalności biznesowej.

Kolejna odsłona „Pomagam Bardziej”

Środki, które Fundacja Poland Business Run przeznacza na pomoc beneficjentom, są pozyskiwane nie tylko z pakietów startowych, ale także z akcji „Pomagam Bardziej”. Jest to projekt dla drużyn biegowych oraz wszystkich, którzy chcą pomóc podopiecznym Fundacji, ale nie mogą wziąć udziału w biegu. Na zespoły, które zgromadzą na swoim koncie największe kwoty, czekają Żółte Koszulki Lidera, które w tym roku zaprojektowała łódzka firma Pan Tu Nie Stał.

W poprzednich latach w inicjatywę „Pomagam Bardziej” zaangażowani był projektanci tacy jak Łukasz Jemioł, Dawid Woliński, Robert Kupisz czy duet Paprocki & Brzozowski. Wpłat w ramach akcji można dokonywać za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr.

 

Udostępnij >
T