Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Porozmawiają o obcokrajowcach w biznesie

Przedstawiciele największych korporacji spotkają się we Wrocławiu, aby dyskutować o międzynarodowym środowisku w biznesie. Ogólnopolska inicjatywa Working Together będzie miała finał właśnie w stolicy Dolnego Śląska już 21 października

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) szacuje, że liczba obcokrajowców pracujących w centrach usług w skali całego kraju to co najmniej 35 tys. osób, czyli około 10 proc. Według danych ABSL 90 proc. centrów usług dla biznesu działających w Polsce zatrudnia pracowników z zagranicy. Te osoby pochodzą z ponad 50 krajów świata. W branży usług biznesowych w Polsce najliczniejsze grupy stanowią Ukraińcy, Włosi, Hiszpanie i Hindusi. Zatrudnienie znajduje także spora grupa Niemców, Francuzów, Brytyjczyków i Białorusinów.

 Aby przyjrzeć się wartości międzynarodowego środowiska dla firm i samych pracowników, ABSL organizuje w październiku ogólnopolską inicjatywę Working Together, w którą zaangażowane są największe firmy z sektora usług biznesowych działające w Polsce. Zdaniem organizatorów wielonarodowość jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego sektora, widoczną w szczególności w największych ośrodkach usług biznesowych w kraju. Jednym z takich ośrodków jest Wrocław, gdzie Working Together będzie miało finał 21 października.

W stolicy Dolnego Śląska zaplanowano debatę, w której udział wezmą przedstawiciele 19 dużych korporacji z różnych branż, które łączy sektor „shared service” (usług wspólnych): BNY Mellon, Credit Suisse, Olympus, HP, Infor, Qiagen i inne. Wydarzenie koordynuje Credit Suisse.

– Osoby z różnych krajów, z różnymi doświadczeniami kulturowymi tworzą międzynarodowe zespoły, współpracujące sprawnie i skutecznie – twierdzi Katarzyna Józefowicz, dyrektor zarządzający Credit Suisse Wrocław i prezes zarządu Credit Suisse (Poland) sp. z o. o.. - W Credit Suisse wspieramy pracowników z zagranicy, pomagamy im odnaleźć się w Polsce i we Wrocławiu. Celem poniedziałkowego spotkania jest wymiana doświadczeń oraz analiza obecnej sytuacji w środowisku korporacyjnym i przy udziale miasta Wrocław.

Wartość obcokrajowców w biznesie zna Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace, gdzie działa kilka międzynarodowych firm, głównie z sektora IT.

– Pracownicy z zagranicy mają duże umiejętności, a ich kompetencje, wiedza i doświadczenie wspierają rozwój firm działających w naszym kraju – mówi Magdalena Śnieżek. - Są siłą zarówno doświadczonych gigantów, jak i mniejszych przedsiębiorstw oraz start-upów, które znalazły u nas miejsce i prężnie rozwijają działalność. Zbliżająca się debata zapowiada się bardzo ciekawie.  

Udostępnij >
T