Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Porozmawiają o spółce komandytowo - akcyjnej

Wszelkie aspekty prawne, podatkowe i księgowe dotyczące działalności spółki komandytowo-akcyjnej będą tematem bezpłatnego webinaru, który odbędzie się w poniedziałek, 21 marca 2022 roku.

Wśród zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas bezpłatnego webinaru pt. „Czy spółka komandytowo - akcyjna przeżywa renesans” jest to, czy w związku z regulacjami wprowadzonymi przez Polski Ład spółka ta odeszła już w zapomnienie czy też znowu jest na topie. Uczestnicy spotkania zastanowią się także nad tym, dlaczego ustawodawca nie objął jej wspólników składką zdrowotną, jak to zrobił w odniesieniu do spółki komandytowej.

Uzyskają też odpowiedź na wiele pytań natury podatkowej, rachunkowej i prawnej, począwszy od tego czy spółka może korzystać ze stawki 9% CIT, czy można wypłacać dywidendę zaliczkowo i jak opodatkowani są jej wspólnicy. 

Spotkanie poprowadzi dr Monika Muchadoradca podatkowy, prawnik i współzałożycielka TaxAGroup.  Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Urzędzie Skarbowym Wrocław Stare Miasto, a następnie pracując w firmie doradczej Roedl & Partner.
Autorka wielu publikacji książkowych z zakresu prawa podatkowego oraz licznych artykułów publikowanych m.in. na łamach: Monitora Podatkowego, Przeglądu Podatkowego, Przeglądu Sądowego, Przetargów Publicznych, Samorządu Terytorialnego, Finansów Publicznych. Pełniła też funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego "Podatki w sektorze publicznym".
Jest stałym współpracownikiem renomowanych firm szkoleniowych m.in..: Infor, Stowarzyszenie Księgowych, Presscom, PTE, BDO. Prowadzi kursy dla kandydatów na księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów. Wykładowca prawa podatkowego, uczestniczka licznych konferencji naukowych oraz wykładowca studiów podyplomowych uczelni wrocławskich. Specjalizuje się w podatku VAT, szczególnie w sektorze finansów publicznych.

Webinar odbędzie online się 21 marca 2022 r., od godz. 13:00 do 14:00. Wszyscy chętni do wzięcia działu w spotkaniu mogą zapisać się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Organizatorem wydarzenia jest Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

 

Udostępnij >
T
separator