Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Prezent od firmy nie musi być banalny

Okres świąteczny to czas, kiedy prezenty przygotowują dla siebie nie tylko najbliższe osoby, ale również firmy, które w ten sposób chcą podziękować za całoroczną współpracę swoim pracownikom i kontrahentom

Kalendarze, kubki, eleganckie długopisy czy zestawy słodyczy to najpopularniejsze podarunki świąteczne przygotowywane co roku przez przedsiębiorstwa. Jednak z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych i oryginalnych propozycji podarunków, które z pewnością zostaną zapamiętane przez obdarowane osoby.

Kosmetyki nie tylko dla mamy i żony

Choć kosmetyki kojarzą się zwykle z prezentem dla osób z grona rodziny, okazuje się, że mogą być również niezwykle miłym podarunkiem dla klientów firmy. Zwłaszcza, gdy są to produkty naturalne z w tzw. wyższej półki. Specjalne zestawy prezentowe przygotowała firma Organique.

- Kosmetyki inspirowane naturą to zawsze dobry prezent i znak dla obdarowywanego, że zależy nam na jego zdrowiu i pięknie – mówi Magdalena Pawelec, Manager ds. administracyjno-handlowych w firmie Organique. -  Zostały one tak skomponowane, by pobudzały wszystkie zmysły osoby, której chcemy podziękować za wspólny rok – począwszy od pięknego wyglądu, poprzez wyjątkowe kolory, konsystencje i zapachy, na oczywistym skutecznym działaniu pielęgnacyjnym kończąc. Wszystko po to, by zapewnić długie chwile relaksu i przyjemności swojemu partnerowi biznesowemu.

Dodatkowym atutem jest możliwość stworzenia idealnego zestawu, dostosowanego zarówno do brandu firmy poprzez spersonalizowanie etykiety, opakowania oraz stworzenie mydła z własnym logo. Tego typu prezenty docenią zwłaszcza panie, które cenią sobie odrobinę prawdziwej przyjemności nie tylko w czasie świątecznym.

Wszyscy lubią krasnoludki

Nawet najpoważniejsi partnerzy biznesowi w czasie świąt cenią sobie produkty projektowane indywidualnie, wykonane ręcznie, posiadające  niepowtarzalny klimat. Pozwala to podkreślić wyjątkowy stosunek do osoby obdarowanej i zaangażowanie w wybór takiego upominku.
- Świąteczne obdarowywanie się w biznesie to długa i bardzo sympatyczna tradycja – uważa Izabela Jurasik – Kamińska, twórczyni „Po zachodzie” - polskiej marki produktów – dekoracji w stylu skandynawskim. - Ręcznie robione upominki, wykonane z dobrych jakościowo tkanin, umiejscowione w kontekście świąt, mogą być dobrym podarunkiem dla pracownika lub klienta. Niezależnie od panującego na rynku trendu, warto pamiętać, że prezent świąteczny może na dłużej utrwalić się w pamięci osoby obdarowanej, wywołać jej dobre emocje i wyróżnić się wśród innych podobnych do siebie koszy podarunkowych. Może także bezpośrednio odwoływać się do dobrych emocji, związanych z Bożym Narodzeniem, czasem ciepłym i rodzinnym. Tym samym idealnie realizuje wszystkie cele, związane ze świątecznym obdarowywaniem.  

Produkty wybierane na firmowy prezent powinny być nie tylko użytkowe, ale przede wszystkim estetyczne, posiadać delikatne i wysmakowane akcenty związane z firmą. Krasnale, anioły, ręcznie szyte laleczki, zawieszki na choinkę tworzone wg indywidualnego projektu, dostosowane do firmy, opakowane ekologicznie - elegancko realizują te założenia.

- Nawet małe przedsiębiorstwo może wykazać się kreatywnością w wyborze upominków dla wybranych partnerów, pod warunkiem, że połączy oryginalność przedmiotu z jego jakością i funkcjonalnością oraz ze zdrową proporcją elementów własnej identyfikacji wizualnej – dodaje Izabela Jurasik – Kamińska.

Czas na odpoczynek

Coraz częściej pracodawcy lub kontrahenci zamiast wręczać na święta popularne kosze prezentowe lub bony na zakupy, chcą swoim pracownikom lub partnerom biznesowym po prostu sprawić przyjemność. Stąd też z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się vouchery do restauracji, hoteli lub SPA.

- To zawsze jest miły prezent – uważa Aneta Ludwiczak, specjalista ds. sprzedaży z Grape Hotel & Restaurant  przy ul. Parkowej we Wrocławiu. – Zwłaszcza, że do wyboru jest wiele opcji. W okresie świątecznym najwięcej  voucherów sprzedajemy do restauracji. Można wybrać kupon kwotowy, na lunch lub kolację degustacyjną. Duże pole do popisu daje również voucher na usługi hotelowe. Zwykle są to pobyty weekendowe z kolacją lub możliwością korzystania z zaprzyjaźnionego SPA. Często na taką formę prezentu lub podziękowania za współpracę, decydują się firmy z naszych okolic. Sądzę, że tego typu upominki będą się cieszyły coraz większym zainteresowaniem. Tu nie można nie trafić w gust i zawsze jest to miła niespodzianka.

Zdrowie jest najważniejsze

Składając sobie życzenia, najczęściej życzymy sobie nawzajem zdrowia. Jednak, aby pokazać, że rzeczywiście troszczymy się w tym względzie nie tylko o naszych najbliższych, ale również o pracowników czy kontrahentów, warto podarować im coś, co pomoże im na długo zachować dobre samopoczucie. Dobrym pomysłem może okazać się ekskluzywny pakiet medyczny, który sprawi, że ktoś, kto go otrzyma poczuje się realnie zaopiekowany i doceniony.

- Pakiety premium pozwalają na sprawny dostęp nie tylko do lekarza rodzinnego, ale również do szerokiej gamy specjalistów oraz kompleksowych i specjalistycznych badań medycznych - mówi lek. med. Tomasz Szczepański, Kierownik ds. medycznych sieci Opieka Medyczna Golden Care we Wrocławiu. - Pacjenci mogą również liczyć na dodatkowe elementy stanowiące o komforcie opieki i oszczędności ich czasu, jak np. medyczne usługi concierge, dedykowany numer infolinii i adres e-mail, telefoniczne zamawianie recept, dostawę leków pod adres zamieszkania, priorytetowe terminy wizyt, czy obsługę w strefie VIP.

Pakiety medyczne premium poza standardowym zakresem opieki, mogą także obejmować profilaktyczny przegląd stanu zdrowia pod kątem ogólnej oceny organizmu oraz profilaktyki zagrożeń z kręgu chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych.  Powstały z myślą o osobach, dla których dbanie o zdrowie własne i najbliższych osób jest jednym z priorytetów, dlatego mogą okazać się również doskonałym prezentem świątecznym również w relacjach biznesowych.

Udostępnij >
T