Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Prezes ZIG o sytuacji przedsiębiorców

Obecna sytuacja w gospodarce, spowodowana epidemią koronawirusa to temat rozmowy prezesa Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Marka Pasztetnika z Filipem Marczyńskim na antenie Radia Wrocław.

W trakcie audycji pn. „Popołudnie z Dolnego Śląska”, która miała miejsce 17 marca w Radiu Wrocław, Marek Pasztetnik mówił o tym, jaki wpływ ma pandemia koronawirusa na dolnośląskich przedsiębiorców, członków ZIG.

- Mają świadomość, że sytuacja jest bardzo niepewna i może skutkować dużymi problemami w ich firmach - mówił prezes Marek Pasztetnik. – Jest to duży problem szczególnie dla branży turystycznej, hotelarskiej, restauracyjnej. Jednak tak naprawdę każda firma w Polsce jest zagrożona dlatego, bo nie wiemy ile potrwa sytuacja, która jest w tej chwili. W tej chwili kluczowe jest utrzymanie płynności finansowej, bo jeżeli firma ją straci, to uruchamia się mechanizm kuli śnieżnej. Gdy okazuje się, że ma zaległości, to banki zaczynają myśleć o cofnięciu linii kredytowej. Dochodzi do niepłacenia podatków publiczno-prawnych i właściwie przedsiębiorstwo, które może być rentowne, może po prostu upaść.

Zapraszamy do odsłuchu!

Popołudnie z Dolnego Śląska - 17.03.20120.mp3

Przypominamy o inicjatywach Zachodniej Izby Gospodrczej - Pracodawcy i Przedsiębiorcy:

Udostępnij >
T