Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Prof. Andrzej Kaleta rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego

Już po raz drugi rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu został prof. dr hab. Andrzej Kaleta. Będzie kierował uczelnią przez najbliższe cztery lata

Głosowanie odbyło się zdalnie. Wzięło w nim udział 95 członków Kolegium Elektorów, z czego aż 84 było za kandydaturą prof. dr hab. Andrzeja Kalety, który był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Prof. Andrzej Kaleta urodził się w 1956 r. we Wrocławiu. Jest absolwentem ówczesnej Akademii Ekonomicznej.  Tytuł naukowy profesora nauk ekonomicznych uzyskał w 2014 roku. Jest kierownikiem Katedry Zarządzania Strategicznego Specjalizuje się w ekonomice przemysłu drobnego, polityce przemysłowej, strategii konkurencji i zarządzaniu strategicznym. Jego dorobek naukowy obejmuje blisko 180 publikacji.

Wybrany właśnie rektor jest organizatorem cyklicznych konferencji pt. „Zarządzanie strategiczne w teorii i praktyce”. Był doradcą w procesach zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwach i gminach Dolnego Śląska, współuczestniczył w pracach Biura Rozwoju Wrocławia. Jest członkiem Dolnośląskiej Rady Przedsiębiorczości i Nauki oraz Rady Programowej Loży Dolnośląskiej BCC, a także Komitetu Nauk o Zarządzaniu PAN.

Ojcem Andrzeja Kalety jest prof. Józef Kaleta, który także dwukrotnie zajmował stanowisko rektora ówczesnej Akademii Ekonomicznej.

 

Udostępnij >
T