Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Przy ul. Legnickiej powstanie nowy aparthotel

Kameralność, lokalizacja i infrastruktura dodatkowa to główne atuty aparthotelu Legnicka 60C, którego budowa rozpocznie się w grudniu tego roku. Inwestorem jest holding By Made

Legnicka 60C to budynek, który zostanie wzniesiony w samym centrum Wrocławia, tuż przy galerii Magnolia Park.

 – Lokalizacja najbardziej odróżni nas od podobnych inwestycji – podkreśla Michał Płoucha, dyrektor zarządzający By Made. – Legnicka 60C znajdzie się w samym centrum Zachodniego Obszaru Biznesu, gdzie pracują dziesiątki tysięcy osób. Niedaleko są dwie uczelnie: Wyższa Szkoła Bankowa oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa. Pracownicy biurowców oraz firm z Wrocławskiego Parku Przemysłowego, a także studenci to potencjalni najemcy obiektu.

Kolejną zaletą jest kameralność inwestycji. Legnicka 60C to tylko 129 mikroapartamentów o powierzchni od 12,5 do 30,3 mkw. W strukturze dominują lokale ok. 18-metrowe.

- Postawiliśmy na multifunkcjonalne rozwiązania, które gwarantują wygodę mieszkania – zapewnia architekt Artur Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak, która jest autorem projektu. - Obalamy mit, że nie da się żyć w kilkunastometrowych przestrzeniach. Da się. W dodatku wygodnie i komfortowo.

Wyróżnikiem aparthotelu jest również  infrastruktura dodatkowa. Na parterze budynku przewidziano kawiarnię z ogródkiem oraz recepcję i lobby ze strefą do coworkingu. Na dachu zaprojektowano taras ze strefą relaksu i widokiem na panoramę miasta. Przed budynkiem znajdą się miejsca postojowe oraz stojaki na rowery.

Inwestor dostał już pozwolenie na budowę. Prace rozpoczną się na początku grudnia, a powinny zakończyć się w czwartym kwartale 2021 roku. 

By Made jest nie tylko deweloperem, ale i operatorem. Oznacza to, że za zarządzanie obiektem, gwarancję najmu i wypłatę zysku będzie odpowiedzialna jedna ze spółek holdingu, z doświadczeniem w zarządzaniu 4-gwiazdkowym hotelem.

– Nabywca kupuje mikroapartament i niczym więcej nie musi się przejmować – zapewnia Kostiantyn Fedyna, jeden z inwestorów holdingu. - Operator ponosi koszty remontów bieżących, czynszu, opłat eksploatacyjnych, dba o obłożenie oraz obsługę hotelu i wypłaca zysk co miesiąc.  Spółka gwarantuje przyszłym właścicielom lokali roczną stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 7%. Inwestorzy zapłacą za lokale w transzach, według harmonogramu zgodnego z postępem prac na budowie, co zabezpiecza ryzyko inwestycyjne.

Udostępnij >
T