Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
PZU będzie miało nowy biurowiec

Za dwa lata naprzeciwko Galerii Dominikańskiej, przy ul. Oławskiej 35, stanie nowy biurowiec PZU. Jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu

Budowa nowego biurowca ruszy 24 lutego br. na działce położonej w ścisłym centrum Wrocławia, na której od 1970 roku stał budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza. Ze względu na stan techniczny stary biurowiec został rozebrany w 2017 roku.

Biurowiec będzie stanowił zamknięcie i uporządkowanie ostatniego niezabudowanego fragmentu skrzyżowania ulic Oławskiej i Piotra Skargi. Projekt budynku uwzględnia również poszerzenie chodnika i stworzenie podcieni na całej długości elewacji frontowej, co znacznie zwiększy komfort osób czekających na pobliskim przystanku.

Powstający budynek będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne z ponad 140 miejscami parkingowymi. Łączna powierzchnia najmu brutto wyniesie ponad 14 tys. mkw. Pomieszczenia biurowca będą wyróżniały się wysokim standardem i funkcjonalnością dostosowaną do indywidualnych oczekiwań najemców. Budynek spełni szereg wymogów brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM i wg przyjętych kryteriów otrzyma certyfikat na bardzo wysokim poziomie „Excellent”.

W projekcie szczególny nacisk położono na zastosowanie rozwiązań proekologicznych w tym systemów oszczędzania energii i wody, zielone dachy, czy miejsca parkingowe ze stacjami ładowania dla samochodów o napędzie elektrycznym. Dodatkowo inwestor przewidział w ibudynku nfrastrukturę dla osób korzystających z rowerów w tym prysznice, szatnie, suszarnie, a także samoobsługową stację rowerową.

W biurowcu zostanie zastosowany system kontroli dostępu, ochrona i monitoring 24h, automatyka budynkowa BMS (Building Management System) oraz „zasilanie dwustronne” budynku wraz z rezerwą miejsca na generator. W pomieszczeniach biurowych zostaną zastosowane m.in. trójszybowe selektywne zestawy okienne, akustyczne podwieszane sufity oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Na generalnego wykonawcę biurowca, Grupa PZU wybrała firmę Warbud. Komercjalizacją powstałej powierzchni biurowo - usługowej zajmie się z kolei CBRE. Inwestorem całości jest Tower Inwestycje – spółka z Grupy PZU.

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

Udostępnij >
T